Niepokojące rzężkolenie

Awatar użytkownika
berater
Weteran
Weteran
Posty: 891
Rejestracja: 24 sie 2019, 17:31
Skąd: Piaseczno
Samochód: Touareg 7P 3.0 TDI CRCA 2013

Re: Niepokojące rzężkolenie

#51

Post autor: berater » 15 lis 2020, 20:31

Panowie, sprawa sądowa odbywa się na sali sądowej, a nie na wokandzie.
@Turek V8, jak masz jakieś mocne dowody i podstawę prawną, to się pochwal.
Może się to przydać pozostałym.

Turek V8
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2020, 19:05
Skąd: Opolskie
Samochód: Touareg V8 4.2 TDI
Poprzednie:
Audi A6 C6 3.0 TDI
VW Phaeton 6.0 W12
Audi A8 D2 4.2
VW Passat B5 FL 1.9 TDI

#52

Post autor: Turek V8 » 15 lis 2020, 20:55

cinek pisze:
15 lis 2020, 20:25
Zycze szczęścia i czekam z niecierpliwoscia na efekty z wokandy. Jak wygrasz to następne auto skatuje zaraz po zakupie ,będę miał codziennie nowego sprzeta :lol: a z tym handlarzem to wypraszam sobie bo skończy się na wokandzie :lol:
Od razu podchodzisz z niepotrzebnym zacięciem do tematu, który wcale Cię nie dotyczy, jesteś prześmiewczy i arogancki.
Nie rozumiem dlaczego? Jakoś reszta forumowiczów potrafiła podjąć merytoryczną dyskusję w temacie :)
Proszę skup się na składni zdania w następnej odpowiedzi, abym mógł Cię zrozumieć ;)

Dam znać jak sprawa się potoczyła i wrzucę zdjęcia porównawcze z naprawy o które zostałem poproszony.

Na koniec życzę wszystkim forumowiczom spokojnego wieczoru i braku awarii ;)

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#53

Post autor: cinek » 15 lis 2020, 21:58

Na miejscu twojego mechanika 10razy bym się zastanowił czy naprawiac ci ten samochód ,bo pozniej to on będzie winny wszystkich nowych usterek :lol: a co do skladni zdania to na szczęście to forum touarega nie polonistyczne :mrgreen:

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#54

Post autor: Vreshcor » 15 lis 2020, 22:47

Też myślę ze nic nie wskórasz z rękojmi , w umowie oznaczonym przedmiotem jest samochód a nie jego element typu rozrząd. Musiałbyś udowodnić że sprzedawca wiedział o wadzie ukrytej i ją zataił . Przed sądem biegły stwierdzi że rozrząd to cześć eksploatacyjna która się zużywa i podlega okresowej wymianie . Za takie elementy odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi jest wyłączona . W praktyce zarzucić można tylko kręcony przebieg i jakiś poważny dzwon który nastąpił w czasie gdy właścicielem był sprzedawca wiec musiał o nim wiedzieć . Wszystkie inne zarzuty upadną tak czy inaczej chyba ze się sam przyzna ze coś celowo zataił.
W dodatku w umowach miedzy osobami fizycznymi dopuszczalne są klauzule o wyłączeniu odpowiedzialności sprzedawcy . Moim zdaniem nic nie wskórasz chyba że trafiłeś na kogoś mega uczciwego .

PS.
Patrze ze to ogłoszenie jakiegoś dealera /handlarza aut ? Jeśli dali pisemną gwarancje na jakies konkretne rzeczy to inna historia wtedy.
Better is enemy of good.

Turek V8
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2020, 19:05
Skąd: Opolskie
Samochód: Touareg V8 4.2 TDI
Poprzednie:
Audi A6 C6 3.0 TDI
VW Phaeton 6.0 W12
Audi A8 D2 4.2
VW Passat B5 FL 1.9 TDI

#55

Post autor: Turek V8 » 19 lis 2020, 20:10

cinek pisze:
15 lis 2020, 21:58
Na miejscu twojego mechanika 10razy bym się zastanowił czy naprawiac ci ten samochód ,bo pozniej to on będzie winny wszystkich nowych usterek :lol: a co do skladni zdania to na szczęście to forum touarega nie polonistyczne :mrgreen:
Nie martw się o mojego mechanika Przyjacielu, to uczciwy człowiek o jakich niestety coraz trudniej w tej branży..

To fakt, nie jest to forum polonistyczne, ale chyba warto móc legitymować się umiejętnością poprawnej wypowiedzi w języku ojczystym? 8-)

Sprawa pokrycia kosztów naprawy zamknięta polubownie na moją korzyść.
Jutro jadę do sprzedawcy załatwić formalności :D

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#56

Post autor: cinek » 20 lis 2020, 8:50

Czy warto czy nie to kazdego indywidualna sprawa a zwracanie komuś uwagi postrzegam jako próbę poniżania drugiej osoby co jest wynikiem braków innej wiedzy w tym przypadku technicznej ... juz to wczesniej pisalem życzę szczęścia i jak najmniej awarii skup się kolego na sprawach technicznych bo to forum techniczne :twisted:

Turek V8
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2020, 19:05
Skąd: Opolskie
Samochód: Touareg V8 4.2 TDI
Poprzednie:
Audi A6 C6 3.0 TDI
VW Phaeton 6.0 W12
Audi A8 D2 4.2
VW Passat B5 FL 1.9 TDI

#57

Post autor: Turek V8 » 29 lis 2020, 22:21

Nie chciałem Cię poniżyć ;)
Mam nadzieję, że się na mnie nie obraziłeś, bo chętnie skorzystam z Twojej wiedzy w zakresie RNS 850, oczywiście na zasadach komercyjnych 8-)

Odnośnie wiedzy technicznej, to do laików chyba nie należę, bo mam za sobą kilka projektów na rafinerii Shell Pernis ;)

Co do tematu, to kupiłem komplet rozrządu Febi, jednak nie zawierał kół zębatych. Koła dokupię w ASO.
Z racji tego, że kolega jest zawalony robotą i będzie miał czas rwać silnik dopiero w styczniu, wymienił mi te elementy, które były w zasięgu od góry silnika.
Także jak zabierze się do tego na konkretnie to wrzucę zdjęcia porównawcze wszystkich elementów.
Silnik pracuje jak powinien :)

Załączam treść porozumienia oraz link https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-u ... -522830264 do wyroku sądu w podobnej sprawie, dla tych którzy twierdzili, że sprawa jest nie do zamknięcia na moją korzyść.

Cenię i polecam ten komis z racji podejścia do klienta 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
berater
Weteran
Weteran
Posty: 891
Rejestracja: 24 sie 2019, 17:31
Skąd: Piaseczno
Samochód: Touareg 7P 3.0 TDI CRCA 2013

#58

Post autor: berater » 30 lis 2020, 0:05

No to gratulacje.

Nie jest to częsta sytuacja.

Musisz pamiętać, że sprawa sprawie nie równa, a w Polsce nie ma prawa precedensowego i rozstrzygniecie sądowe w podobnej, lub nawet identycznej sprawie nie jest wykładnią prawa i nie może stać się podstawą do wydania wyroku w innej. Nikt nie potrafi przewidzieć jak by się skończyła sprawa w sądzie.

Poza tym, być może, w Twojej sytuacji, sprzedający miał inną kalkulację, bo:
1. Spór dotyczył kwoty 5 kzł, a nie prawie 30 kzł jak w tamtej.
2. Tam była sprawa nabycia przez konsumenta, a u ciebie B2B.
3. W sprawę była pośrednio włączona finansująca firma leasingowa. Sprzedający bojąc się roszczenia odstąpienia od umowy, wolał zwrócić koszty naprawy, nie ryzykując koniecznością zwrotu całej kwoty, pewnie ok. 90 czy 100 kzł i koniecznością przyjęcia samochodu z powrotem.

Mam jeszcze tylko wątpliwość, czy 5 tysi styknie na całą naprawę.

Tak czy siak, cieszymy się, że sprawa tak się kończy.

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#59

Post autor: Vreshcor » 30 lis 2020, 0:21

Wyrok SR nie jest zadnym wyznacznikiem, pewnie został zmieniony po apelacji .
Ze komis poszedł ci na rękę to masz fuksa bo nie musiał .
Better is enemy of good.

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#60

Post autor: cinek » 30 lis 2020, 7:53

przy takiej robocie nie oszczędzałbym na częściach i kupiłbym wszystko w ASO ale w sumie zawsze jest rekojmia :lol:

ODPOWIEDZ