service

ODPOWIEDZ
TurekR5
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 13 lip 2020, 9:05
Skąd: dolnyslask
Samochód: VW Touareg 2,5 R5

service

#1

Post autor: TurekR5 » 30 lip 2020, 7:55

Witam kolegów pytanko dzis rano w drodze do pracy w sumie to po uruchomieniu silnika pojawił sie napis na wyswietlaczu SERVICE NOWN serwis szybko i pytanku czy ktos cos miał takiego ? . Po powrocie i tak go podepne pod kompa ale moze jakies pomysły z waszej strony teraz co moze byc przyczyną napisu na wyswietlaczu . Pozdrawiam :roll:

Awatar użytkownika
berater
Weteran
Weteran
Posty: 891
Rejestracja: 24 sie 2019, 17:31
Skąd: Piaseczno
Samochód: Touareg 7P 3.0 TDI CRCA 2013

#2

Post autor: berater » 30 lip 2020, 11:48

Zarzekałem się, że nie będę już marudził w tej kwestii, ale nie da się.
Czy po napisaniu posta, przed wysyłką, czytałeś go?

Interpunkcja jest bardzo ważna. Tekst bez przecinków czy kropek, nawet jeżeli jest to krótka wiadomość SMS, po prostu źle się czyta. Tłumaczenie, że pomijanie znaków interpunkcyjnych jest efektem tego, że chce się szybko napisać i przekazać wiadomość jest nielogiczne. Często 'rozszyfrowanie' takiej wiadomości zajmuje odbiorcy więcej czasu, niż poprawne jej napisanie zajęłoby autorowi.

Być może za chwilę usłyszę, że autor jest dyslektykiem. Może i tak. Współczuję.
Ale coś nie chce mi się wierzyć, że 1/2 społeczeństwa cierpi na tę dolegliwość.

Tak na marginesie, nie wiem czy zauważaliście, że od czasu pandemii, mamy społeczeństwo prawie samych astmatyków.
Na uwagę zwróconą w sklepie, urzędzie, banku, itp. że delikwent nie używa maseczki, odpowiedź jest jedna. Astma.

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#3

Post autor: Vreshcor » 30 lip 2020, 13:07

berater pisze:
30 lip 2020, 11:48
Zarzekałem się, że nie będę już marudził w tej kwestii, ale nie da się.
Czy po napisaniu posta, przed wysyłką, czytałeś go?

Interpunkcja jest bardzo ważna. Tekst bez przecinków czy kropek, nawet jeżeli jest to krótka wiadomość SMS, po prostu źle się czyta. Tłumaczenie, że pomijanie znaków interpunkcyjnych jest efektem tego, że chce się szybko napisać i przekazać wiadomość jest nielogiczne. Często 'rozszyfrowanie' takiej wiadomości zajmuje odbiorcy więcej czasu, niż poprawne jej napisanie zajęłoby autorowi.

Być może za chwilę usłyszę, że autor jest dyslektykiem. Może i tak. Współczuję.
Ale coś nie chce mi się wierzyć, że 1/2 społeczeństwa cierpi na tę dolegliwość.

Tak na marginesie, nie wiem czy zauważaliście, że od czasu pandemii, mamy społeczeństwo prawie samych astmatyków.
Na uwagę zwróconą w sklepie, urzędzie, banku, itp. że delikwent nie używa maseczki, odpowiedź jest jedna. Astma.
Astma mózgowa....
Nie zarzekaj się , można i trzeba to piętnować. Inaczej wszyscy pomyślimy, że jest w porządku i nie może być lepiej.
Jest taki przycisk podgląd i warto go użyć a jak wszystko zawiedzie to zaczarowany ołówek.

P.S.
"Service now" , nie "nown" albo "down".
Kanały adaptacji licznika 40 i w górę wszystko jest tam opisane, interwały inspekcji stałe zmienne, jakość oleju itd.
Chyba zrobimy tak, że na niedbałe pytania będą niedbałe odpowiedzi albo wcale.
Better is enemy of good.

Awatar użytkownika
pisula1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 487
Rejestracja: 21 maja 2019, 20:42
Skąd: Lubin
Samochód: Touareg, 3.0 TDI-BKS

#4

Post autor: pisula1 » 30 lip 2020, 14:43

@berater ,@Vreshcor , no brawo Panowie.

ODPOWIEDZ