Bluetooth

ODPOWIEDZ
Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

Re: Bluetooth

#41

Post autor: Celestyn » 08 paź 2020, 22:28

Panowie i Panie, Koledzy i Koleżanki, Rodacy i Rodaczki, oraz Śmigłowce szturmowe, ogłaszam iż znowu sukces! :o :D
Wszystko działa jak należy i to za PIERWSZYM razem. Z początku miałem problemy gdyż odtwarzacz CD był używany nigdy, i przycisk wysuwania się skleił, tak jak i rolki od tacki CD :D
Jedyne co teraz muszę zrobić to wgrać jakieś mapy, ale nie wiem czy mi to potrzebne bo użyłem ich cały jeden raz ;)
Wtem wydaje mi się że wątek można uznać za zakończony, zamknięty i zakluczony 8-)
Z tego miejsca chcę bardzo podziękować każdemu kto się przyczynił, lub nie, do tego do czego tu doszło :P

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#42

Post autor: Vreshcor » 08 paź 2020, 22:50

Zadziałały przyciski z kierownicy czy opisy zaczęło wyświetlać?
Better is enemy of good.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#43

Post autor: Celestyn » 08 paź 2020, 23:04

Jest wszystko, sterowanie z kierownicy i z radia, opis na radiu i zegarkach.

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#44

Post autor: Vreshcor » 08 paź 2020, 23:08

No widzisz trochę chęci i można. Przy okazji więcej miejsca na muzykę i mapy zyskałeś.
Better is enemy of good.

Białas
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 27 maja 2019, 10:32
Skąd: Wielkopolska
Samochód: Vw Touareg 2004 r. 3.2vr6
LPG STAG, brak pneumatycznego, brak automatycznej, brak elektryki, golas ze zdrowym serduchem.

#45

Post autor: Białas » 20 lis 2020, 19:22

Podziwiam zaparcie i dążenie do celu. Ja na początku już bym odpuścił. Lubię czasami pójść na skróty , niż się męczyć , pełen szacun dla takich gosci którzy nie odpuszczają.
7924692E-6CBA-4C5E-82D2-448A1C1B6E2F.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NIGDY NIE JEST TAK ZLE , BY NIE MOGŁO BYĆ GORZEJ.

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#46

Post autor: Hyhofuka » 06 gru 2020, 23:37

Witam Wszystkich

Mam podobny problem jak Celestyn.
Posiadam Turka poliftowego 2009 z RNS510
Podstawowo był bez BT oraz Kamery jak i sterowania BT po prawej stronie w kierownicy, soft na początku w radiu po zakupie był najstarszy jak i mapy chyba z roku 2011 czy 2012, jak i brak PL języka,
Na wstępie update softu zrobiony radia,
Może nie na Josi bo mi się wieszał wielokrotnie ale na oryginał 5238 który ma w serii oryginał PL, później dorzuciłem mapy ORI v17 West EU, po czym nadszedł czas na moduł BT co by nie brakowało w aucie grania z telefonu jak i rozmów.
Przy okazji okazało się że mikrofon już był pociągnięty w serii do Podsufitki więc nie było za wiele grzebania:
Zamówiłem z alledrogo:
Zobacz ofertę: Wiązka bluetooth VW Seat Skoda RNS 510 p&p https://allegro.pl/oferta/wiazka-blueto ... e=facebook

Jako że miałem pod ręką moduł z Golfa VI Highline BT o oznaczeniu 5K0 035 730 B to z nim testowałem sprzęt na krótko gdy wyjąłem auto z kosza w aucie. Wnioski są takie że BT działa znakomicie, stereo jest bez kodowania, dzwonienie odbieranie jest ale jedynie z poziomu radia na wyświetlaczu, można sparować nowe telefony ale znając jedynie kod parowania w tym przypadku. Więc telefony zakodowane w Golfie śmigają w Turku z tym samym modułem a w nowych trzeba wbijać to co zna się z Golfa na ślepo ponieważ...i tu mamy problem to samo co u Celesyna: Radio śmiga z Modułem jak Złe, w Gateway po podpięciu był błąd że źle zakodowany moduł więc został dodany do Listy urządzeń w Gateway nr 19, dodane 77 Telefon.
Aczkolwiek nie da się wejść w moduł 77, wyskakuje że Moduł jest nie dostępny ale w Gateway go widzi, gdy odłącze moduł to wyskakują błędy że znów złe kodowanie bo nie ma modułu w danej chwili.

Dodatkowy problem: To oczywiście skoro nie widzi modułu w VCDSie pod 77 to nie współgra to z zegarami nic a nic, nawet jak ktoś dzwoni, czy gra muzyka bo z modułem z golfa muzyka z Telefonu w tym przypadku Iphone Xs - nie jest widoczna, nawet w radiu nie widać co leci poza tym że wyskakuje Bluetooth audio.

Główne pytanie :
Czy wiecie które moduły współpracują z zegarami w Polifcie z 2009 roku? Jaki zakupić by móc operować telefonem z pozycji zegarów?

Przy okazji dokupiłem przyciski prawe z kierownicy pod Telefon i je przełożyłem do swojego auta, oczywiście wszystko działa poza tymi dwoma przyciskami ( słuchawka i gwiazdka ) co trzeba zakodować lub co jeszcze zmienić by te przyciski działały? W sterowaniu kierownicą niestety nie mogę zmienić kodowania na więcej przycisków bo mam w tym module jaki jest max czyli 6 a jednak przyciskow w sterowaniu Telefonem w kierze po prawej jest 7. Więc teraz zagwostka ktory moduł wymienić.

Tak czy inaczej sprawa rozchodzi się o moduł jaki zakupić by zegary to widziały i by grało jak z tym co mam z Golfa na sprawdzenie.

Ktoś ma jakiś pomysł? Lub inaczej, czy ktoś z was posiada Polifta z kolorowym wyswietlaczem i posiada oryginalny Moduł Bluetooth ale nie Kufatec tylko VAGowski?
Taki który działa z zegarami i macie sterowanie z ekranu radia i moglibyście mi podać numer z tego modułu który jest pod fotelem pasażera? Dla was to minuta a dla Mnie Góra Dantego :) Będę bardzo wdzięczny bo z Rosstecha nie widać które śmigać będą a które nie z zegarami.
A na zmianie Gateway się nie znam więc nie chcę mieszać.

Przy okazji OffTopic : to co zamówiłem z Allegro to zanim wsadzicie do auta to radzę przedłużyć kable między dwoma gniazdami bo nie wsadzicie radia do kieszeni po montażu, wszystko blokuje że szlak trafia na tyle, ręce całe pocięte i mocowanie się z tym zajęło dziś od 9 rano do 19:00. W między czasie lutowanie i kombinacje.
Lepiej już kupić ten tańszy zestaw za 145 chyba zł i samemu wlutować się w kilka kabli z tyłu radia bo nie wpycha się tam ustrojstwa tyle co z tym które zakupiłem.

Jeśli macie info co do Modułu jaki wam śmiga w aucie i działa w zegarach w Polifcie proszę serdecznie i pomoc i info.

Strona z Modułami z Rosstech jak coś:
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... trofitting

Mały Update:

Gateway mam dość wysoki: 9733 tak więc odnosząc się do Posta autor: Vreshcor » 13 sty 2020, 20:49 czyli : "Pozornie nic nie ma ....myślę ze twój gateway w liczniku nie rozpoznaje modułu telefonu ,masz soft 7520 a mozna go podniesc do 8720 a nawet do 9533. Ewentualnie podpiac sobie gateway od passata z 2010r do diagnozy."

Więc mam jeszcze wyższy niż Vreshcor proponował aczkolwiek ten Moduł który podałem z Golfa nie gra z Zegarami bo jest BAP, więc pytanie czy ktoś wie który moduł zagra z Zegarami z takim gateway-em ??

Address 17: Instruments Labels: 7L6-920-xxx-7L6.lbl
Part No SW: 7L6 920 890 K HW: 7L6 920 890 K
Component: J285 KOMBI-INST. 9733
Revision: KHH06V42
Coding: 0006101
Shop #: WSC 11111 111 11111
VCID: 4089365B130111212FB-8015

Address 19: CAN Gateway Labels: 6N0-909-901-7L.clb
Part No SW: 6N0 909 901 HW: 7L6 920 890 K
Component: J533 GW-K-CAN TP20 9733
Coding: 7FE2E789C8056002
Shop #: WSC 11111 111 11111
VCID: 70E9A69B6321C1A19FB-8025

Update Nr 2:
Z racji że nie lubię czekać zamówiłem Moduł zgodny do Mojej wersji, w tym wypadku jest to: 1K8-035-730-C

Zobaczymy co i jak będzie jak doleci i przetestuje ale zgodnie z Serią powinno współgrać to z zegarami i radiem.

Zobaczymy
Ostatnio zmieniony 15 gru 2020, 14:13 przez Hyhofuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#47

Post autor: Celestyn » 07 gru 2020, 13:14

U mnie Gateway nadal nie gada z BT, ale to w niczym nie przeszkadza. Z tego co pamiętam to na początku tematu był link z tabelkami który moduł jakie posiada funkcję. Na tej podstawie dobrałem jakiś za rozsądną kasę, a jedyne czego mu brakowało to wifi którego i tak nie użyje. Sterowanie muzyką BT zaczęło działać tak jak powinno po aktualizacji radia (tytuły, czas, zmiana piosenek). Sterowanie z zegarów miałem od początku, ale tu chyba wchodzi w grę właśnie wersja modułu BT, podstawowa lub premium czy jakoś tak. Mam pełną książkę i wszystko w zegarkach. Z zegarów paruje się telefon. Ogólnie działa to tak że zegary są jakby osobnym telefonem, a radio dodatkowym wyświetlaczem który wszystko zaciąga z zegarów.

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#48

Post autor: Hyhofuka » 07 gru 2020, 13:27

Celestyn pisze:
07 gru 2020, 13:14
U mnie Gateway nadal nie gada z BT, ale to w niczym nie przeszkadza. Z tego co pamiętam to na początku tematu był link z tabelkami który moduł jakie posiada funkcję. Na tej podstawie dobrałem jakiś za rozsądną kasę, a jedyne czego mu brakowało to wifi którego i tak nie użyje. Sterowanie muzyką BT zaczęło działać tak jak powinno po aktualizacji radia (tytuły, czas, zmiana piosenek). Sterowanie z zegarów miałem od początku, ale tu chyba wchodzi w grę właśnie wersja modułu BT, podstawowa lub premium czy jakoś tak. Mam pełną książkę i wszystko w zegarkach. Z zegarów paruje się telefon. Ogólnie działa to tak że zegary są jakby osobnym telefonem, a radio dodatkowym wyświetlaczem który wszystko zaciąga z zegarów.
Tylko tak czy inaczej nadal nie wiem jaki moduł masz i jaki soft radia, wyższego niż mój nie opłaca się robić i wszystkie najlepsze wersje podchodzą pod tą wersję jaką mam, więc powiedz mi jaki masz moduł u Siebie w Aucie i czy to wersja poliftowa z kolorowymi zegarami w pełni czy inna ? Dobrać dobrałem teraz zgodnie z Etka tak jak przystało na Serię i zobacze co będzie, ten moduł z golfa co opisałem nie współgra z zegarami ani nie widzi go VCDS pomimo że gateway mam dość wysoki w aucie.
tak więc czekam może podzielisz się jaki masz sprzet chodzi o moduł, jakie radio i w jakim aucie bo to chyba najwazniejsze, nie wspomnę o sterowaniu w kierownicy bo zwykłe ściszanie radia i zgłośnianie mam ale pomimo przekładki przycisków pod telefon nic nie śmiga z tych dwóch po prawej dodatkowych.

Muszę więc Ciebie albo kogoś kto ma polifta zapytać jaki mają dokładnie moduł i jakie zegary by dokupić może taki sam, choć pewnie i tak sprawdze jak ten przyjdzie który zamówiłem i zobaczę co on potrafi. Ale jeśli masz pewniaka to prosze podaj info co i jak masz.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#49

Post autor: Celestyn » 07 gru 2020, 15:02

BT 3C8-035-730-C
Radio HW-Ver H04
RNS510-5238A-josi-VIM-Testmode-60-35-5
W zegarach mam największy kolorowy wyświetlacz
Wszystko jest w tym temacie na poprzednich stronach
A z przyciskami w kierownicy to może trzeba je dokodować? @Vreshcor może coś doradzi.
zgodnie z tą tabelką oba BT które masz/kupisz nie są premium i nie mają wszystkich funkcji

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#50

Post autor: Hyhofuka » 07 gru 2020, 15:20

Celestyn pisze:
07 gru 2020, 15:02
BT 3C8-035-730-C
Radio HW-Ver H04
RNS510-5238A-josi-VIM-Testmode-60-35-5
W zegarach mam największy kolorowy wyświetlacz
Wszystko jest w tym temacie na poprzednich stronach
A z przyciskami w kierownicy to może trzeba je dokodować? @Vreshcor może coś doradzi.
zgodnie z tą tabelką oba BT które masz/kupisz nie są premium i nie mają wszystkich funkcji
No więc, u mnie :
HW-Version: H11 czyli wyższe od twojego o 9 cyfr.
RNS510-5238 Oryginał jaki VW dawał do Radia.
HW Vehicle : 0xC201

Auto Turek 2009 z Maja, także mam duży kolorowy wyświetlacz, ale ten moduł przynajmniej nie działa z Golfa a jest z wersji 2011 i także BAP czyli taki sam system jak u Ciebie w wersji Modułu : BT 3C8-035-730-C, więc teraz jestem zaskoczony bo na słabszym gateway piszesz że Ci chodzi jednak wszystko w zegarach także? Na słabszym HW w Radiu także? A tym bardziej że ten Moduł jest Produkowany od 2012 roku zgodnie z RossTech czyli rok później niż ten co wsadzałem do Auta tyle że ten co wsadziłem to 5K0 to może z tego względu był problem tak myślę... Choć radio obsłużyło go super tyle że samo radio to też dziwna akcja dla mnie mając kolorowe zegary...

Co do przycisków nie da się dokodowac bo nie mam nawet w kodowaniu opcji by ustawić 7 przycisków po prawej jest 5 albo 6 i mam 6 czyli jak w podstawie jest... Może coś trzeba wymienić jeszcze sam nie wiem... Ale co do tematu na poprzednich stronach nigdzie nie było jaki masz moduł i który działa bo zatrzymało się na tym że miałeś za słaby gateway i nie był moduł wcale widoczny w 77 bo nie dało się tam wejść ale Gateway go widział tak jak u mnie dlatego radio działa i wszystko da się zrobic tyle że biednie.

Ten moduł widzę jest na allegro 3C8035730C zaczynają się od 450 zł, tylko boje się że nie zadziała ale skoro twierdzisz że u Ciebie działa na słabym gateway-u to powinno chyba u mnie. Nie wiem czy pisałeś w postach jakie masz auto dokładnie rok czy polift itp ale może znajdę.

I nie zalezy mi na wszystkich funkcjach tylko na tym by grały zegary i radio by wyświetlało co leci z komórki a teraz na 5K0 nie mam tego wcale choć radio gra telefon działa i mogę przesyłac muzykę.

Przeglądając wątek natrafiłem na twoje wpisy/:

"Aktualizacja.
edit4. Dobra ogarnąłem francuskie fora :lol: Zamówiłem 3C8-035-730-C i powinno działać po podpięciu od strzała, będzie tylko błąd anteny bo nie mam, ale widziałem że można jakieś za 30zł kupić.
Wszystko działa pięknie z tym modułem. Książki nie książki, wiadomości, połączenia, nawet audio.
Jedyne co muszę to pociągnąć przewody dla lewego kanału bo o ile w czasie rozmowy jest na obu (pewnie mono), tak na mediach tylko prawy.
I tu rodzi się pytanie, czy ma ktoś schematy albo info pod jakie piny i gdzie pociągnąć przewody, oraz jakie idą do wtyczek zaciski żeby ładnie i łatwo to zarobić?"

A Później że jednak Ci nie działa i nie widzi w Module 77 żadnego modemu więc teraz pytanie obeszłeś to jakoś? jesli tak to jak?

"@Vreshcor chciałem sprawdzić czy błędów nie ma w vcds i okazało się że w ogóle nie widzi tego modułu mimo że wszystko działa. Jakieś sugestie?"

Więc jak weszłeś w moduł 77 po tym wpisie? Udało się? Bo z tego co napisałeś był Plug N Play tak i od razu działał po wpięciu ten 3c8 ?

a później napisałeś:
"Brakuje mi tylko tytułów i kontroli z poziomu radia :cry:"

Więc piszesz teraz że masz wszystko, a na poczatku tego roku z tym modułem nie miałes wszystkiego więc co się zmieniło i kiedy?
Po tej aktualizacji JOSI? nagle pokazał się moduł w Module 77 w Systemie i programie VCDS? Czy kiedy to się naprawiło ?
Ostatnio zmieniony 07 gru 2020, 16:56 przez Hyhofuka, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ