Bluetooth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

Re: Bluetooth

#51

Post autor: Vreshcor » 07 gru 2020, 16:45

Gateway nie ma tu nic do rzeczy moduły komunikują się bezpośrednio . A guziki od tel żeby działały to musisz zakodować w radiu jeśli moduł pod kiera masz na full opcje czyli ACC it'd.
Better is enemy of good.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#52

Post autor: Celestyn » 07 gru 2020, 17:00

Dla jasności w telegraficznym skrócie, jedyne co zrobiłem to zmieniłem BT na 3C8-035-730-C, zmieniłem soft w radiu i to tyle. VCDS dalej nie widzi modułu, co mi nie przeszkadza. Tutaj masz mój skan, porównaj ze swoim.
Pełna obsługa (poza sterowaniem muzyką) z zegarów była od początku bo wcześniej też miałem Premium. Z tego co pamiętam to Premium ma pełną obsługę książki i jakieś inne bajery, czego nie mają wersje high i standard, które masz ty.
U mnie sterowanie muzyką i tytuły pojawiły się dopiero po aktualizacji radia.

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#53

Post autor: Hyhofuka » 07 gru 2020, 17:02

Vreshcor pisze:
07 gru 2020, 16:45
Gateway nie ma tu nic do rzeczy moduły komunikują się bezpośrednio . A guziki od tel żeby działały to musisz zakodować w radiu jeśli moduł pod kiera masz na full opcje czyli ACC it'd.
Mogę zakodować ACC ale co ma Wspólnego ACC do telefonu skoro to chodzi o Tempomat aktywny??
Do tego ACC przycisku nie pamiętam w Touaregu 1 Generacji, był oczywiście w Phaetonie ale po co wkładac go skoro jest nam potrzebny głównie prawy przycisk telefonu tak jak oryginalnie był montowany w Touaregu z seryjnym urzadzeniem BT ?
Przykład takiego przycisku po lewej jest tutaj:
https://www.olx.pl/oferta/kierownica-ai ... zZV55.html
Ale po prawej jest też inny jak do touarega. Tak więc w kierownicy typowo touaregowskiej masz pod Moduł BT tak:
https://allegro.pl/oferta/poduszka-w-ki ... 5115502399

Tak więc teraz trzeba dokupić przyciski pod ACC? czy wystarczy tylko aktywować kodowanie ACC bo to duża różnica ale jeśli zakodujesz nie mając radaru z przodu to nie będzie sypać błędami? Bo przecież chodzi nam o moduł Bluetooth nie ACC .

Poza tym przed chwilą piszesz że GATEWAY nie ma nic wspólnego do modułu a jednak niecały rok temu piszesz do Celestyna: i tu Twoje słowa gdy miał problem z brakiem widoczności modułu czyli to samo co ja w tej chwili:

"autor: Vreshcor » 13 sty 2020, 20:49
Pozornie nic nie ma ....myślę ze twój gateway w liczniku nie rozpoznaje modułu telefonu ,masz soft 7520 a mozna go podniesc do 8720 a nawet do 9533. Ewentualnie podpiac sobie gateway od passata z 2010r do diagnozy."

Więc się pogubiłem, rok temu ma wspólnego dużo i nie widzi, teraz jednak nie ma i też nie widzi więc chodzi mi o jasne wyjaśnienie co gdzie jak i dlaczego by nie wydawac wiele razy pieniędzy lub nie robić komuś jaj że kupię i odeślę bo nie zadziała, więc lepiej dopytac i kupić gotowy jak się męczyć, w tym wypadku Vreshcor masz jakiś pomysł??

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#54

Post autor: Hyhofuka » 07 gru 2020, 17:09

Celestyn pisze:
07 gru 2020, 17:00
Dla jasności w telegraficznym skrócie, jedyne co zrobiłem to zmieniłem BT na 3C8-035-730-C, zmieniłem soft w radiu i to tyle. VCDS dalej nie widzi modułu, co mi nie przeszkadza. Tutaj masz mój skan, porównaj ze swoim.
Pełna obsługa (poza sterowaniem muzyką) z zegarów była od początku bo wcześniej też miałem Premium. Z tego co pamiętam to Premium ma pełną obsługę książki i jakieś inne bajery, czego nie mają wersje high i standard, które masz ty.
U mnie sterowanie muzyką i tytuły pojawiły się dopiero po aktualizacji radia.
To teraz się zastanawiam czym różni się JOSI od Oryginalnej wersji którą mam, widze dopisek A i JOSI ale co to wnosi? Nie wiem. Mam oryginał dlatego by nie mieć problemu z JOSI a miałem wielokrotnie przy wgrywaniu wgrałem już oryginał za 1 razem.
Więc jednak modułu Ci nie widzi, o to mi chodziło bo wyglądało na to że jest już komplet...
Co do Premium wiem dokładnie co i jak obsługuje, wystarczy nawet z RossTecha wyczytać i tej tabelki. Więc teraz nie wiem, czy czasem nie zamówić takiego modułu jak Twój i zobaczyć czy poleci, chyba że znajdę kogoś w okolicy to podłączę jak sie uda i będzie wszystko wiadomo :) Ale ludzi z Turkami jak wiadomo w Polsce na lekarstwo co mają akurat takie z tego roku i polifotwe:)A Jak mają to z innym BT jak Kufartec albo bez jak u mnie w serii co wyszedł na rynek PL.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#55

Post autor: Celestyn » 07 gru 2020, 19:11

Hyhofuka pisze:
07 gru 2020, 17:09
A i JOSI ale co to wnosi? Nie wiem
Zapraszam na forum sharana, tam to ogarniają perfekcyjnie i ktoś na pewno wytłumaczy co i jak. Mi pomogli w chwilę.
Hyhofuka pisze:
07 gru 2020, 17:09
Więc jednak modułu Ci nie widzi, o to mi chodziło bo wyglądało na to że jest już komplet...
Tak i kompletnie w niczym to nie przeszkadza. Chyba że chcesz coś kodować, ale jak się okazało u mnie, nie ma takiej potrzeby.
Hyhofuka pisze:
07 gru 2020, 17:09
ludzi z Turkami jak wiadomo w Polsce na lekarstwo
Moduły pasują z rożnych VW. Ja kupowałem z sharana z tego co pamiętam. A sharanów jest pełno więc może i ktoś z ichniego forum się znajdzie co użyczy na testy.

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#56

Post autor: Hyhofuka » 07 gru 2020, 19:30

Tak chyba trzeba będzie zrobić lub zakupić Twój z opcją zwrotu w 14 dni i wtedy próbować do skutku:)

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#57

Post autor: Hyhofuka » 07 gru 2020, 20:09

Celestyn a podesłałbyś skan z Vcdsa? Tak bym zerknął na kodowanie w Twoim
Aucie gdzie wszystko chodzi bo wspominałeś że załączyłeś a nic nie ma:/

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#58

Post autor: Celestyn » 07 gru 2020, 20:48

Jest na 3 stronie tego tematu

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#59

Post autor: Vreshcor » 07 gru 2020, 20:56

W #22 poście. ACC oczywiscie że nie ma sensu dokładac/ kodować jak nie masz w aucie . Pokaż swój scan to będzie można spojrzeć w kodowania a tak nabijamy posty na pusto.
Better is enemy of good.

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#60

Post autor: Hyhofuka » 07 gru 2020, 21:14

Vreshcor pisze:
07 gru 2020, 20:56
W #22 poście. ACC oczywiscie że nie ma sensu dokładac/ kodować jak nie masz w aucie . Pokaż swój scan to będzie można spojrzeć w kodowania a tak nabijamy posty na pusto.
Z tym że Post 22 był przed zmianami co można wyczytać w dalszych postach więc dlatego pytam bo mogło się zmienić po tych przestawieniach a Celestyn pisał sam że zmieniał kodowanie po 22 poście i już nie dodał skanu a dziś napisał że wstawia a nie wstawił stąd dopytywałem, tutaj Mój Skan, w tej chwili odpiąłem Moduł z Golfa by kobieta mogła używać w swoim aucie.

Tylko Pytanie jak dodac plik do załącznika txt albo PDF skoro nie akceptuje takiego rozszerzenia?
Wyskakuje Nieprawidłowe rozszerzenie pliku: Log--WVGZZZ7LZ9D038601-206060km-002.pdf

ODPOWIEDZ