Bluetooth

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

Re: Bluetooth

#71

Post autor: Celestyn » 08 gru 2020, 11:07

Porównaj kodowania mojego radia ze swoim

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#72

Post autor: Vreshcor » 08 gru 2020, 11:19

Tak myślałem ze przyciski rozpoznaje tylko nie ma co z nich skorzystać . Z modułem w wersji low słuchawka chyba tylko sie konczy rozmowe i na tym sie konczy jego funkcjonalnosc .
Co do modułu to moze pinologia jest pomieszana i dlatego tyle bledow .at
Manetki zostaw w spokoju oba moduły F i G obslugują 6 przyciskow i grzanie z tego co pamietam .
Better is enemy of good.

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#73

Post autor: Hyhofuka » 08 gru 2020, 11:26

Rozumiem, porównałem kodowanie radia i fakt są inne ale teraz pytanie, nie mogę nic zakodować czy wiecie jaki jest tego powód?
Klikam
Akceptacja jest OK po kodowaniu ale nic się nie zmienia.
Znalazłem opcję zmiany kodowania Komunikacji na BAP przez zegary ale nie da się nic zmienić, kodowanie Celestyna także nie wchodzi pomimo że jest OK.
Jakieś pomysly? A co di pinów nie wiem czy źle bo moduł z golfa 5KO śmiga jak zły.

Niestety reset radia nie pomaga po
Kodowaniu nic to nie zmienia:/

Jeśli ktoś będzie miał na Myśli że to Chińczyk i dlatego to nie, nie jest to Chińczyk z ryżem, mam oryginała kupionego jeszcze za czasów mieszkania za granicą, tak że kodowałem wiele aut a teraz jakieś zonki.

Zmówiłem dzisiaj dwa moduły: 3C8-035-730 oraz 3C8-035-730 D

Tak więc zobaczymy co przyjdzie za dwa dni i jeśli Celestynowi działa to będzie i u Mnie prawdopodobnie, przy okazji zamówiłem Antenę WIFI choć nie wiem do czego ona mi się przyda ale podłączę i wtedy zobaczę co gdzie jak ma w zestawie ten moduł jeśli się uruchomi. Bo póki co nie wiem do czego jest ta wersja z WIFI ale zakupiłem dwa moduły premium odnośnie Celestyna wyboru więc oby zadziałało...

Update:
Zakodowane radio u znajomych z V-tech przy okazji Chipa już na Byte 7 i Bit 7
Ale różnicy narazie nie widzę by kontaktował się z zegarami. Ale poczekam na te moduły które przyjdą jutro prawdopodobnie i się sprawdzi co i jak :)

Update 2:
Tak się cieszyłem z zakodowania Byte 7 i Bit 7 że aż z wrażenia z zegarów znikła NAWIGACJA oraz RADIO i Muzyka cała .... tak że super moc zmieniac na BAP heh. Więc znów musze odkodowac do serii bo porażka jakaś.

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#74

Post autor: Hyhofuka » 14 gru 2020, 12:21

Tak więc z tego wszystkiego wyszło co następuje:

Z tych dwóch modułów czyli z 3C8-035-730 oraz 3C8-035-730 D przysłali mi tylko pierwszy bez literki, pokazał się w zegarach ale jakikolwiek telefon który chciałem podłączyc była informacja: MOBILE PHONE IS NOT COMPATIBLE a drugiego nie wysłali bo podobno pomylili się że mają ... po prostu allegro i te firmy to jakaś porażka. Więc odesłałem im to jako zwrot w piątek z rana zaraz po otworzeniu przesyłki gdy dowiedziałem się że jest tylko jeden moduł a zapłaciłem za dwa... do tego w tym 730 bez literki co przyszedł do mnie były zerwane plomby na opakowaniu co mnie jeszcze bardziej zdenerwowało. Tak że postanowiłem poszukać jednak tego co poradził Celestyn, aczkolwiek w okolicy 50 km był miły Dobrodziej który posiadał na sprzedaż za kilkaset złotych moduł 3C8-035-730 A, więc pomyślałem że jednak przejadę się i zanim zakupię sprawdzę czy zagra w Touaregu z RNS 510 i naszymi zegarami po Lifcie. Podjechałem w Sobotę rano i podłączyłem, w między czasie jeszcze w piątek przyszła Antena do tych modułów premium więc podpinałem wszystko razem.

Niestety moduł 3C8-035-730 A nie był widoczny z Zegarami wcale, a co do RNS510 wyskakiwała jedynie przycisku na wyświetlaczu radia by zadzwonić na SOS.... Więc odpuściłem i go nie zakupiłem bo po co...

Znalazłem niecałe 300 km dalej Moduł 3C8-035-730 C w chwili gdy już byłem po ten z literką A, pomyślałem że no fakt... auto mi spali minimum za 250 zł paliwa na spokojnie w dwie strony ale także przed zakupem najwyżej sprawdzę bo to od prywatnej osoby tym bardziej że już nie wierzyłem w żadne opowieści że Premium każdy zadziała, jedyna taka opcja w okolicy 300 km no i moduł za 500 zł ale z literką C więc wierząc Celestynowi pojechałem by się przekonać sam w swoim aucie co ten moduł C potrafi, dowiedziałem się że do 13:00 w Sobotę muszę dojechać bo ten sprzedający wybiera się gdzieś i go później nie będzie, no to gaz w podłogę i... 70 km do celu i kontrola w mieście...8 punktów 300 zł mandat więc już do modułu dołożyłem 250 za paliwo i 300 za mandat plus nerwy...
Tak więc przyjechałem w końcu po ten nieszczęsny moduł do Auta z literą C i podłączyłem przed zakupem i nagle Eureka, zegary pokazały wszystko, Iphone Xs się podłączył i zadzwoniłem do kogoś, wszystko działa, zegary także ustawienia oczywiście bez rSAP i czytania Smsów, więc zakupiłem go za te 500 i zacząłem wracać ucieszony do domu.

Po drodze pomyślałem że miło było by odsłuchać muzykę w aucie bo tego nie próbowałem przed zakupem ale jak już mam moduł założony to sprawdźmy, ale niestety... Moduł ten 3C8-035-730-C nie wspiera w Touaregu A2DP, nie ma opcji włączenia w Radiu MEDIA i BT ani nawet puszczenia czegokolwiek z telefonu, nawet jak ustawi się przechwytywanie wszystkiego w RNSie to i tak nie odpala żadna muzyka, jedynie jak ktoś dzwoni i jest rozmowa to wtedy słyszymy wszystko w głośnikach i działa mikrofon.

Plusem jest to że nagle przyciski dwa po prawej ożyły, czyli TELEFON przyciskając uruchamia się od razu w zegarach zakładkę telefonu i BT, a jak wciska się gwiazdkę to uruchamiamy VC Czyli Sterowanie Głosem po Angielsku. Tak więc przyciski bez kodowania śmigają. Lecz niestety moduł pomimo odpowiedniego zakodowania i odblokowania wszystkich opcji nie łączy się z telefonem jako z Media Playerem przez BT, nad czym strasznie ubolewam. Do tego oczywiście jak Celestyn pisał, modułu 3c8...C nie widac na VCDS w Sterowniku 77 ponieważ się z nim nie łączy więc nie da się nic zakodować, ale to da się obejść, na szczęście mamy Golfa VI z RNS510 i po podpięciu tego modułu C do Golfa można normalnie wejść w Kodowanie i Moduł, tak że dlatego napisałem że wszystko jest odblokowane a Kodowanie było skopiowane tak stąd jak i z Tourana Forum co do modułu C. Zdjęcia z kodowania zaraz wkleje.

Pytanie co teraz? Na francuskim Forum VW napisano że moduł 3c8....C nie posiada aktywnego A2DP ale na Rosstech jest że to ma.
Celestyn pytanie do Ciebie, czy ty możesz strumieniować muzykę do Swojego radia i auta z telefonu?

Czy jaki mam w końcu zakupić moduł bo ten już mnie wyniósł ponad 1000 z mandatem i dojazdem co mnie przeraża za takie niby proste mody.

Najlepsze jest to że teraz mam do wyboru: 3C8....C z działającymi zegarami i sterowaniem głosowym z telefonu ale bez A2DP i strumieniowaniem muzyki czy może założyć 3 razy tańszy moduł z Golfa o Oznaczeniu 5K0 035 730 B i wtedy pożegnać się ze sterowaniem z kierownicy i zegarami z telefonem ale za to jest wtedy strumieniowanie muzyki plus zestaw Handsfree i możemy odbierać telefon z pozycji radia ale na zegarach nic nie zobaczymy że ktoś dzwoni.

No chyba że jakimś cudem uaktywnię A2DP w module 3c8....C w Touaregu... tyle że przekładając ten moduł do Golfa także nie ma strumieniowania muzyki i całkiem inaczej pokazuje telefon na zegarach aniżeli 5K0....B więc to nie wina Auta a modułu który nie wspiera A2DP tak jak francuzi napisali, więc Celestyn zgodzę się z Tobą że moduł 3c8....C działa z zegarami i 99procent rzeczy działa aczkolwiek nie działa Strumieniowanie Muzyki a na tym zależało mi także, więc dalej jestem w czarnej D a ten moduł 3c8...C będę musiał sprzedać na dniach by odzyskać pieniądze bo i tak będę stratny ponad 500 na nim za sam mandat i paliwo ;/

;///

Awatar użytkownika
berater
Weteran
Weteran
Posty: 891
Rejestracja: 24 sie 2019, 17:31
Skąd: Piaseczno
Samochód: Touareg 7P 3.0 TDI CRCA 2013

#75

Post autor: berater » 14 gru 2020, 12:47

Podziwiam za samozaparcie. Ja po takich perypetiach dostałbym zaparcia i zlecił komuś, kto ma graty i wiedzę, albo olał temat.
Ale trzymam kciuki.

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#76

Post autor: Hyhofuka » 14 gru 2020, 13:03

Nie jestem z Tych cierpliwych i dlatego jechałem Turkiem w trasę bez sensu w sobotę by zrobić 600 km:/ a Mandat i prawie stracone prawko to już inna sprawa... ale jak już sam zamontowałem wiązkę, próbowałem kilka modułów i wiem że jest wszystko dobrze podpięte to teraz tylko wyhaczyć moduł odpowiedni, mam już pomysł i wcielam go w życie ale czekam na graty, jak się uda dam znać który moduł na pewno zagra ze wszystkim a nie że to ma a tamtego nie ma bo trzeba się z czymś pożegnać by coś było. Dla mnie ma być wszystko a jak nie to wdrożę inny pomysł ze zmianą radia na o wiele nowsze tylko to już komuś zlecę bo chciałbym seryjne ale czy się uda zobaczymy bo chciałbym RNS810-850 Wrzucić ale to kwestia pogmerania w internetach.

A tutaj kodowanie modułu 3C8....C oczywiście na skanie gdy podpięty jest do Golfa bo w Turku Starość nie Radość nie czyta w Module 77 nic:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#77

Post autor: Celestyn » 14 gru 2020, 17:09

Moduł który mam, czyli C, działa w każdym aspekcie, jest to sprawdzony moduł na wielu forach. Na drive2.com najwięcej ciekawostek jest.
Jak pisałem wcześniej, przed aktualizacją softu w aucie bt działało tak jakbym podłączył telefon kablem i leciała muzyka, po aktualizacji radia pojawiły się tytuły i pełna kontrola (pauza, poprzednia, następna piosenka itp) nad telefonem z poziomu kierownicy i radia. Kontrola książki połączeń itp działała mi zawsze.
Nie wiem czy problemem nie będzie tu iPhone bo gdzieś kiedyś czytałem że tam BT jest upośledzone i dopiero najnowsze moduły je ogarniały, ale ile w tym prawdy nie wiem.
Osobiście uważam że nadal masz jakiś syf w radiu, albo kodowanie, albo soft.

Hyhofuka
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 18 lis 2020, 20:31
Skąd: Dortmund
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI 340

#78

Post autor: Hyhofuka » 14 gru 2020, 17:28

Syfu w radiu nie mam bo jest Oryginał od 2009 roku nie ruszany przez żadnego zdolniachę w Polsce, mapy v17 wgrane z Tłoczonej płyty, Aktualizacja także więc tutaj nie ma błędu, gdyby był to dlaczego 5K0 śmiga ze wszystkim ze streamingiem ale bez zegarów? TO też by nie działało a jednak.
Więc wychodzi na co wychodzi że jednak Iphone nie lubi żadnego bo 5K0 czyli 3 razy tańszy moduł ale z roku 2011-2012 odczytuje Iphone i streamuje wszystko z tym że nie ma info na zegarach. Gdybym wiedział że ten Moduł 3c8...c nie zagra z Iphonem to miałbym ponad 1000 zł w kieszeni... może coś odzyskam z tego ale i tak musze wydac na próby z modułami kolejnych kilka tysięcy złotych bo kupię wszystkie z tej listy i sprawdzę oczywiście BAP i oczywiście tylko pod Turka nie jak z tymi innymi co miałem i nie zagrały w tamtym tygodniu.
Szkoda Celestyn że nie wspominałeś że nie jesteś pewien że Iphone zagra ze wszystkim w tym module i nie mam Ci za złe bo może nie masz takiego telefonu ale dla mnie to podstawa od wielu lat a teraz nie zmienię telefonu na jakiś Szajsung by mieć muzykę z radia, szybciej to pod Auxa mogę wrzucić moduł za 100 zł i będzie muzyka z AUX choć trzeba będzie jedynie przełączyć BT wtedy w telefonie i urządzenia zamienić.
Więc wkopałem się z tym Modułem 3c8...C i jak na razie to jeśli ktoś chce w Polifcie 1 generacji posiadać streamowanie w aucie na tym module to prosze omijać szerokim łukiem. Gdyby to kodowanie w radiu było Złe przypomnę to 5K0 także by nie streamował muzyki a streamuje więc jesteś w błędzie. tak że to wina modułu i nie jest zgodny z telefonem Iphone X i wyżej jeśli chodzi o streamowanie muzyki, ale jeśli komuś zależy jedynie na dzwonieniu z auta z Iphonem X-Xs i 11 to jak najbardziej ale trzeba pogodzić się z myślą że nie będziemy mogli nigdy słuchać muzyki z telefonu.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#79

Post autor: Celestyn » 14 gru 2020, 22:06

Problem by był na pewno sporo mniej kosztowny jakbyś od początku napisał na forum sharana gdzie na pewno mają iphony i podobne moduły.
Skoro na innych działa ci strumieniowanie to na tym musi też działać. Jak pisałem pytaj na forach gdzie jest sporo tych modułów, passaty czy coś takiego.
Z doświadczenia, tylko z iphonami jest najwięcej problemów w sprawach przyziemnych. No i jest sporo lepszych marek niż Samsungi, ale to temat rzeka.

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#80

Post autor: Vreshcor » 15 gru 2020, 0:01

Nagryzione jabłko jest upośledzone od narodzin jeśli chodzi o obsługę profili BT i kodekow np do a2dp .Skoro promują swoje rozwiązania typu Air Play , implementacje AVRCP maja w poważaniu .
Better is enemy of good.

ODPOWIEDZ