Bluetooth

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

Re: Bluetooth

#11

Post autor: Vreshcor » 29 gru 2019, 14:57

To jest moduł w wersji low czyli podstawowa funkcjonalność ale wg rozpiski ma A2DP.
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... trofitting
Better is enemy of good.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#12

Post autor: Celestyn » 29 gru 2019, 19:10

Dzięki wielkie za tą stronkę. Czym różni się low od premium i high bo w chyba nie opisali tego.
Wydaje mi się że mam 5N0-035-730 w wersji A lub B, chyba jutro wygrzebie moduł dla pewności.
Tylko jeśli mam ten to według rozpiski nie ma A2DP a opcja jest aktywna, to normalne?
Jaki najlepszy byłby moduł, które oznaczenie, może znajdę używkę?

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#13

Post autor: Vreshcor » 29 gru 2019, 20:59

Low to zwykły zestaw HF, chyba tylko zakończyć połączenie z kiery można. Premium to książka, wybieranie numerów SMSy. Musiałby opowiedzieć szczegóły ktoś kto tego używa. Ą2DP jak jest to obsługuje jakiś podstawowy protokół typu SBB a obecne telefony mają Aptx lub Aptx HD .
Również rsap postrzegam jako upierdliwość.
Na mój gust do rozmów niech sobie będzie,ale do streaming u muzyki wymyślił bym coś innego dzisiejszego.
Better is enemy of good.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#14

Post autor: Celestyn » 30 gru 2019, 13:56

Ok, drążę dalej. Mój aktualny telefon i każdy następny który kupię (Oneplus) nie wspiera i nie będzie wspierał rSAP, bo jest zablokowany na amen i żadnym softem/aplikacją, z rootem czy bez, nie da się tego zmienić. Ludzie na oficjalnym forum marki i xda też o to pytają i nie ma opcji. Czy jeśli zmienię moduł na jakiś nowszy to w ogóle się połączy? Czy rSAP jest niezbędny?
Poszukam jeszcze jakiegoś starego telefonu i sprawdzę czy on się połączy bez problemu.
Chyba że mam zblokowany moduł jakoś?

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#15

Post autor: Vreshcor » 30 gru 2019, 15:16

Do A2DP rsap nie jest potrzebny ,chyba masz ten moduł źle zakodowany Jeśli pokazuje się profil HF a streaming muzyki nie. Ściągnij sobie apke Bluetooth profile scanner i obejrzyj co oferuje twój moduł.
A tak w ogóle to zarejestruj go w gateway a potem pokaż jaki moduł, kodowanie itd.
Better is enemy of good.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#16

Post autor: Celestyn » 30 gru 2019, 16:31

Dobra, coś pokombinowałem i jakimś cudem telefon zobaczył auto i odwrotnie, nawet się sparowały, dałem wszystkie pozwolenia ale mam błąd ze nie może się połączyć.
Moduł mam 7L6 035 730 C i nie wiem czy tu nie jest problem bo w necie nie ma słowa o A2DP, tylko dlaczego mam te opcje aktywne na rns510?
w skanie mam tylko networking, object transfer i telephony. Nie ma audio jak w innych samochodach czy rendering.
Vreshcor pisze:
30 gru 2019, 15:16
A tak w ogóle to zarejestruj go w gateway a potem pokaż jaki moduł, kodowanie itd.
Nic nie rozumiem :D

Szybki edit, połączyłem się z starym BlackBerry i wszystko ruszyło. Oczywiście bez A2DP.

edit2. Postanowiłem jednak poszukać i zmienić moduł na oryginał ale taki z A2DP. Ktoś może podpowie który będzie idealnym zamiennikiem tego co mam teraz, tak aby działały wszystkie funkcje plus wspomniane strumieniowanie?

edit3. Tak czytam po necie to są mega sprzeczne informacje odnośnie mojego modułu. Niby produkcja zakończona w 2007 roku, a mój jest z drugiej połowy 2008. Na jednych stronach nie ma A2DP, na innych nie wiedzą, a inni twierdzą że mają strumieniowanie i nawet działa... Może to kwestia kodowania?
Jest gdzieś poradnik jak kodować ten moduł albo jak sczytać aktualne ustawienia?
Znalazłem aktualne kodowanie 0020041

edit4. Dobra ogarnąłem francuskie fora :lol: Zamówiłem 3C8-035-730-C i powinno działać po podpięciu od strzała, będzie tylko błąd anteny bo nie mam, ale widziałem że można jakieś za 30zł kupić.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#17

Post autor: Celestyn » 07 sty 2020, 12:26

Aktualizacja.
Wszystko działa pięknie z tym modułem. Książki nie książki, wiadomości, połączenia, nawet audio.
Jedyne co muszę to pociągnąć przewody dla lewego kanału bo o ile w czasie rozmowy jest na obu (pewnie mono), tak na mediach tylko prawy.
I tu rodzi się pytanie, czy ma ktoś schematy albo info pod jakie piny i gdzie pociągnąć przewody, oraz jakie idą do wtyczek zaciski żeby ładnie i łatwo to zarobić?

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#18

Post autor: Vreshcor » 07 sty 2020, 19:42

Zaraz francuskich .....to jest moduł od passata i na polskim forum passata jest szczególowo opisany. Brak audio tez .
taki fragment ci wybrałem :
"
Musi być ta opcja aktywna w module (kodowanie)
Musisz mieć przewody stereo od modułu do radia (choć nawet jak masz mono to i tak będzie grało, ale na lewym kanale)
Na module 1K8 nie jest dostępny BT jako źródło dopóki nie włączy się muzyki w telefonie. Jak telrfon zacznie grać - radio powinno samo się przełączyć na BT (przynajmniej tak jest w RNS510).
Z poziomu radia nie da się zmieniać utworów itd. Dopiero na modułach 3C8 tak można.
"
Better is enemy of good.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#19

Post autor: Celestyn » 07 sty 2020, 22:30

Ja albo jestem upośledzony albo szybciej znajdę coś na zagranicznych forach niż rodzimych :lol:
Vreshcor pisze:
07 sty 2020, 19:42
Musi być ta opcja aktywna w module (kodowanie)
Wydaje mi się że jest, aktualne kodowanie: 0020041
Vreshcor pisze:
07 sty 2020, 19:42
Musisz mieć przewody stereo od modułu do radia (choć nawet jak masz mono to i tak będzie grało, ale na lewym kanale)
Tego pewny nie jestem, dlatego pytam o rozpiskę wtyczek i pinów. W moim przypadku muzyka jest tylko na prawym kanale.
Vreshcor pisze:
07 sty 2020, 19:42
Na module 1K8 nie jest dostępny BT jako źródło dopóki nie włączy się muzyki w telefonie. Jak telrfon zacznie grać - radio powinno samo się przełączyć na BT (przynajmniej tak jest w RNS510).
Raz tak jest raz jest dostępne od razu, nawet da się włączyć komendą głosową (działa to strasznie ale działa :lol:). Wkurza tylko mnie i nie wiem gdzie to wyłączyć że gdy dostanę powiadomienie czy cokolwiek to od razu przełącza źródło na bt.
Vreshcor pisze:
07 sty 2020, 19:42
Z poziomu radia nie da się zmieniać utworów itd. Dopiero na modułach 3C8 tak można.
No i mam ten 3C8, teraz kwestia czy utwory da się zmieniać w każdej aplikacji czy tylko odtwarzaczu. U mnie z spotify jakoś nie bardzo chce dać się zmieniać, zwyczajnie nie mam tych 3 przycisków na RNS. Teraz pytanie czy to nie wina softu w radiu?

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#20

Post autor: Celestyn » 13 sty 2020, 16:32

@Vreshcor chciałem sprawdzić czy błędów nie ma w vcds i okazało się że w ogóle nie widzi tego modułu mimo że wszystko działa. Jakieś sugestie?

ODPOWIEDZ