Oświetlenie w tylnej klapie narożne

ODPOWIEDZ
fazzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 01 lis 2019, 12:28
Skąd: Warszawa
Samochód: Touareg 4.2

Oświetlenie w tylnej klapie narożne

#1

Post autor: fazzy » 27 sie 2021, 19:58

Dzisiaj postanowiłem naprawić klamkę klapy tylnej ponieważ się zacinała :D proces przebiegł bardzo sprawnie pod gumowa osłonką jest aluminiowa klapeczka która poprzez zaśniedzenie się zacierała - > wyczyszczone działa elegancko :) ..składam sobie z uśmiechem na twarzy, cały w skowronkach ze nowej nie trzeba kupować (liczę w myślach na co wydam zaoszczędzone złotówki)... i trach obsuneła mi się przy otwartej klapie tapicerka i buch na ziemie... :o ...niestety była w niej podłączona narożna lamka ... :x ... zdjęcie 1 (załączone zdjęcia poglądowe) ... w dodatku nie odłączyłem aku :( ....pech chciał że wyrwałą ze złączek kable zdjęcie 2 i prawdopodobnie poszło zwarcie.
Problem przedstawia się następująco:
- całe oświetlenie działa w bagażniku też
- na kablu do lampki mierzyłem miernikiem + i - nie ma zasilania
- miernik + do kabla - do masy (samochodu) jest zasilanie
- sprawdzałem bezpiecznik od oświetlenia bagażnika (prawa strona kierowcy kokpit nr 16 -> sprawny)
- kabel masy od tej lampki biegnie przez całą wiązkę kolor (śliwkowy,niebieski) i ginie pod podsufitką brak połączenia z mikrostykiem w zamku - jeżeli takowy jest w klapie

błagam może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł bo wymiękam :|

pozostało mi:

-rozgrzebać wiązkę w klapie może gdzieś na kablu od masy jest łączenie na pin i wyskoczyło (kabel w kolorze śliwkowym)-> masa do pozostałego oświetlenia kolor brązowy
chociaż wątpię ponieważ po drodze są kołki mocujące wiązkę porządnie posklejane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#2

Post autor: Vreshcor » 28 sie 2021, 13:23

Proszę cie....wszystkim steruje (procesor )moduł komfortu, nie ma połączeń bezpośrednio z zestykiem zamka. Załóż normalnie żarówkę i zaświeci , pomiary mogą być niewiarygodne bo chyba tam też jest kontrola przepalenia.
Better is enemy of good.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#3

Post autor: Celestyn » 28 sie 2021, 15:36

Jest kontrola bo też mnie to w bambuko robiło. Jeśli będzie tam LED który niepodpasuje sterownikowi to nawet zgasi te w bagażniku.

Awatar użytkownika
pisula1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 487
Rejestracja: 21 maja 2019, 20:42
Skąd: Lubin
Samochód: Touareg, 3.0 TDI-BKS

#4

Post autor: pisula1 » 28 sie 2021, 22:27

Normalnie "Alternatywy 4"
- Józef Balcerek Eeee... no ludzie z was już nie będą. Zapukać trzeba. Normalnie zapukać. Jak ktoś jest w środku to otworzy. Wtedy się pytamy czy tu mieszka pan Zabłocki, jak nie to przepraszam, pomyłka.................

"Przepraszam, czy tu mieszka pan Za... No nie mówiłem, no myśleć trzeba no! Chodź pan panie gospodarzu"

Jak w kuchni zgaśnie światło to zaczynamy od licznika czy od żarówki?

btw....klub alko żyje?

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#5

Post autor: cinek » 29 sie 2021, 0:13

I ma się dobrze przynajmniej u mnie high league1 leciało ale się tłukły jołtubery

ODPOWIEDZ