nie działają lusterka i zamykanie drzwi

ODPOWIEDZ
elprezidene
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2021, 15:57
Skąd: WRO
Samochód: T1 KINGKONG

nie działają lusterka i zamykanie drzwi

#1

Post autor: elprezidene » 02 wrz 2021, 16:35

Hej,

Kupiłem T1 5.0 rocznik '07 w wersji King Kong i mam z nim kilka problemów.

Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi. Chcę też zaznaczyć ze nie jestem fanem motoryzacji ale Touareg tak mi sie spodobał, że z przyjemnością przy nim pogrzebie.


1. Nie działają lusterka. Ani ustawienia L i R ani grzanie ani składanie. Nic się nie dzieje gdy kręcę gałką od lusterek. W książce pojazdu nie mogłem namierzyć który dokładnie bezpiecznik odpowiada za lusterka. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki które są w kabine przy drzwiach i nie ma tam żadnego spalonego.

2. Po zamknięciu z kluczyka nie zamykają się tylne drzwi od strony kierowcy. W czym może być najprawdopodobniej problem?

3. Nie otwiera się szyba w tylnej klapie. Znalazłem gdzieś info że przeciera się lub gnije przewód od zamka. Miał może ktoś z was taki problem i mógłby przybliżyć szczegóły jak to naprawić?

4. Nie wysuwa się hak. Od czego zacząć poszukiwania przyczyny problemu?

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#2

Post autor: Celestyn » 02 wrz 2021, 17:07

No hej.
Na początek dwie rzeczy multimetr i vcds.
Zacząłbym od vcds i zobaczył błędy, jeśli nie ma nic powiązanego, to dopiero wróżenie z fusów, bezpieczniki choć te zawsze są dobre, wiązki, sterowniki.
Zdejmij plastiki i sprawdź czy podpięty jest sam manipulator od lusterek.
Sam zamek chyba można łatwo zdiagnozować czy sam silniczek słychać przy otwieraniu/zamykaniu.
W klapie może sam przycisk padł, też do sprawdzenia.
Z hakiem to samo, przycisk, napięcia, sterownik.
Może ktoś podrzuci konkrety, bo staram się jak mogę ;)

elprezidene
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2021, 15:57
Skąd: WRO
Samochód: T1 KINGKONG

#3

Post autor: elprezidene » 02 wrz 2021, 19:54

@Celestyn Dzięki za odpowiedź! :)

Wróciłem od mechanika. Podpiął auto do komputera i sytuacja wygląda następująco.

1. Lusterka - zamykają się ale się nie da ich ustawić. Możliwe że silniczki ale dziwne ze w 2 na raz.

2. Nie zamykają się drzwi bo zamek jest popsuty.

3. Tylnia szyba - mówi że najprawdopodobniej zamek się popsuł. PYTANIE - czy jeśli nie działa zamek to wycieraczka też powinna nie działać? Czy nie jest to połączone?

4. Hak - na komputerze wyszło że sterownik jest w porządku.

Wykrył jeszcze popsute 2 czujniki parkowania o których wiedziałem i że czujnik jakości powietrza jest niesprawny. Powiedział, że przez to może się zimą wolniej nagrzewać. Muszę się go dopytać dokładnie o co chodzi.
Orientujecie się może czy wymiana czujnika jakości powietrza jest skomplikowana?
Macie może jakiś manual bardziej szczegółowy jak robić naprawy w Touaregu? Kiedyś potrzebowałem naprawić jakaś pierdułkę w moim drugim aucie to taki znalazłem na forum Fiata.

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#4

Post autor: Celestyn » 03 wrz 2021, 8:30

Nie jestem pewny ale czujnik jakości powietrza był chyba tylko do otwierania i zamykania obiegu wewnętrznego żeby z zewnątrz nie śmierdziało

mackow111
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 23 maja 2019, 21:57
Skąd: Warszawa
Samochód: Touareg 3.2 + lpg 2004 USA

#5

Post autor: mackow111 » 03 wrz 2021, 11:17

Dokładnie tak jak napisał Celestyn, a znajduje się pod podszybiem po stronie kierowcy.

ODPOWIEDZ