Dorobienie 2 kluczyka

Bialy Oka
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2022, 11:23
Skąd: Ostrołęka
Samochód: VW Touareg 3.0 tdi

Dorobienie 2 kluczyka

#1

Post autor: Bialy Oka » 19 paź 2022, 23:25

Witam. Mam problem z Touaregiem oddałem samochód na dorobienie 2 klucza i zostałem bez samochodu a fachowcom już braknie pomysłu co z tym teraz zrobić. Z rozmowy wynika że podczas kopiowania kluczyka samochód wyrzucił ten oryginalny który był 1 i teraz jest brak możliwości przypisania go do auta. Może ktoś coś wie na ten temat? Touareg 3.0 TDI V6 2007r z góry dziękuję.

Bialy Oka
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2022, 11:23
Skąd: Ostrołęka
Samochód: VW Touareg 3.0 tdi

#2

Post autor: Bialy Oka » 20 paź 2022, 11:07

Mam pytanie odnośnie mojego problemu z kluczykiem o którym mowa. Miał ktoś już taki problem bądź ma coś mądrego do powiedzenia na ten temat? A może źle to opisałem i nie wiecie o co chodzi? Samochód stoi już prawie miesiąc i każdy rozkłada ręce.

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#3

Post autor: cinek » 20 paź 2022, 11:38

Trzeba dobrego klucznika żaden mechanik lub prawie żaden sobie z tym nie poradzi (trzeba specjalistyczny sprzęt) to nie passat b5 gdzie można było sobie samemu vcdsem klucze dopisywać, problem może być w tym że teraz na żadnym kluczu nie zapala i to może być problematyczne (powiesiłbym za jaja tego mechanika) co nie zmienia faktu że dobry klucznik bez problemu sobie z tym poradzi

Bialy Oka
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2022, 11:23
Skąd: Ostrołęka
Samochód: VW Touareg 3.0 tdi

#4

Post autor: Bialy Oka » 20 paź 2022, 14:41

Dzięki za odpowiedź. Właśnie dostałem telefon że rano auto pojechało na lawecie do innego warsztatu i sytuacja opanowana bo teraz 2 nowe klucze są przypisane do auta a podobno problem tkwił w blokadzie kierownicy i jest ona do wymiany. Dam znać co z tego wyszło bo po weekendzie auto ma do mnie wrócić. Trochę to wszystko dziwne bo na starym kluczyku nigdy nic się nie działo ale ja się na tym nie znam. Dzięki i jak odbiorę auto wszystko opiszę. Pozdrawiam

Żeglarz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 263
Rejestracja: 26 maja 2019, 22:29
Skąd: Warszawa
Samochód: Touareg `05r 3,0 TDI 226 KM automat pneumatyka

#5

Post autor: Żeglarz » 20 paź 2022, 21:13

Gdy wymieniałem stacyjkę w ASO podobno auto łączyło się bezpośrednio z centralą w Niemczech by zakodować stare kluczyki do stacyjki.

Bialy Oka
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2022, 11:23
Skąd: Ostrołęka
Samochód: VW Touareg 3.0 tdi

#6

Post autor: Bialy Oka » 26 paź 2022, 18:13

Witam. Pisałem o dorobieniu 2 klucza i że nie można przypisać drugiego bo jest jakaś awaria z blokadą kierownicy. Na chwilę obecną blokada kierownicy jest zmieniona na drugą i kluczyki są przypisane 2 nowe. Teraz auta nie można uruchomić komputer stwierdził że brak połączenia ze skrzynią i jeszcze czymś. Dodam że z autem było wszystko ok tylko chciałem dorobić drugi kluczyk. Może ktoś coś pomóc bo już ten mechanik i kilku innych się poddają.

Dodano po 47 minutach 50 sekundach:
Macie jakiś pomysł co z tym zrobić bądź znacie kogoś kto by się tego podjął?

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#7

Post autor: Vreshcor » 21 lis 2022, 7:40

Wygląda na wysypany wsad kessy i ktoś zamiast ratować dane podłożył coś z obcego auta i zaprogramowal nowe klucze . Ponieważ blokada kessy i ECU silnika należą do systemu immobilizera z podmianami trzeba ostrożnie albo kończy się na wymianie kompletu z dawcy.
Better is enemy of good.

Bialy Oka
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2022, 11:23
Skąd: Ostrołęka
Samochód: VW Touareg 3.0 tdi

#8

Post autor: Bialy Oka » 21 lis 2022, 19:28

Dzięki za odp. Dziś dostałem wiadomość że serwis też sobie z tym nie poradził. Teraz plan jest taki że na czwartek jest zamówiony oryginalny kluczyk od Touarega z myślą że uda się go zapisać. Problem dalej jest z łącznością z silnikiem.

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#9

Post autor: Vreshcor » 23 lis 2022, 13:56

Jaki to rocznik ? Polift?

Do pogrzebanego wsadu już dealer key się nie dopisze .Potrzebujesz kumatego człowieka od kluczy co to ogarnie bo widzę że coraz gorzej się robi.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
A problem z łącznością bo kessy plusa po kluczyku pewnie nie podaje .
Better is enemy of good.

Bialy Oka
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2022, 11:23
Skąd: Ostrołęka
Samochód: VW Touareg 3.0 tdi

#10

Post autor: Bialy Oka » 23 lis 2022, 18:24

Rocznik 2007 3.0 wysłałem Twoją poprzednią wiadomość do mechanika i mają szukać drugiego takiego samochodu żeby to wszystko zgrać i zaprogramować w moim.

Dodano po 16 minutach 45 sekundach:
Podobno klucze są przypisane auto się otwiera/zamyka a problem teraz jest ze sterownikiem silnika.

ODPOWIEDZ