Pilne :( Przegrzanie się płynu i brak odczytu temperatur oleju

ODPOWIEDZ
fazzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 01 lis 2019, 12:28
Skąd: Warszawa
Samochód: Touareg 4.2

Pilne :( Przegrzanie się płynu i brak odczytu temperatur oleju

#1

Post autor: fazzy » 01 lis 2019, 12:37

Cześć,
mam pilny problem wczoraj jechaliśmy do rodziców z Wwa do Trójmiasta i pod koniec wywaliło mi błąd przegrzewania się płynu chłodzącego a co najgorzej w tym samym czasie wskazówka temperatury oleju opadła. Miesiąc temu wymieniałem czujnik temperatury płynu i oleju jakieś 3 miechy temu cały rozrząd z pompą- płyn jest, trochę dolałem i nic, po uruchomieniu na zimnym włącza wiatraki i wyrzuca błąd. Zdjąłem klemę, restart, jazda próbna około 20 km, wskaźnik oleju zdechł,
temperatura podeszła do "200" - to pewnie F na wskaźniku i znowu wywaliło błąd. Wielka prośba o pomoc co jeszcze mogę zrobić w niedziele musimy wracać - a powrót z włączonymi wentylatorami na maxa :( 5 godzin może skutkować ich zniszczeniem :/ załączam screen błędów to zdjęcie z wczoraj w trakcie jazdy. Możecie kogoś polecić w okolicy Władysławowo, Trójmiasto
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#2

Post autor: Vreshcor » 01 lis 2019, 21:26

200f jest ok bo to 93 stopnie.
Trzeba przeczytać jaki błąd w silniku.
Wiatraki tak jadą przez nieprawidlowe wskazanie temperatury.
Better is enemy of good.

Awatar użytkownika
pisula1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 487
Rejestracja: 21 maja 2019, 20:42
Skąd: Lubin
Samochód: Touareg, 3.0 TDI-BKS

#3

Post autor: pisula1 » 01 lis 2019, 22:35

93 stopnie to spoko temperatura..........odpiąć zasilanie wiatraków, wrócić do domu i działać.........Tak bym zrobił.
PS. Pewnie któryś czujnik przekłamuje...............temp oleju?

fazzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 01 lis 2019, 12:28
Skąd: Warszawa
Samochód: Touareg 4.2

#4

Post autor: fazzy » 13 sty 2020, 11:16

Wracam z info zwrotnym - trochę to trwało
za pierwszym razem pomogło wykasowanie błędu - diagnoza przycięcie się termostatu - pojeździłem 2 miesiące i bach znowu
tym razem wymiana termostatu ( nowego na nowy - 5 miesięcy temu wymieniany przy rozrządzie ) - ból bo trzeba zdejmować rozrząd + czujnik na wszelki wypadek
i śmiga :)

ODPOWIEDZ