Brak świateł cofania i czujników parkowania

ODPOWIEDZ
TomekR5
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2024, 15:57
Skąd: Katowice
Samochód: Touareg TDI R5 (7L), 2009

Brak świateł cofania i czujników parkowania

#1

Post autor: TomekR5 » 24 mar 2024, 16:43

Witam wszystkich miłośników Touarega,
jestem nowy na forum i to mój pierwszy post. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże, nie wiem gdzie dalej szukać... :(
Problem jak w temacie, moj Touareg R5 TDI, skrzynia manualna, 2009 po liftingu, nie ma świateł cofania, czujniki parkowania z tyłu też nie działają. Pozostałe oświetlenie , czujniki z przodu są ok.
Z początku tylko sporadycznie teraz cały czas. Od paru tygodni szukam przyczyny, powoli nerwy mi puszczają :(
Wygląda to tak:
Stacyjka włączona, sygnalizacja czujników parkowania(z tyłu) zapala sie na 1 sek i gaśnie.
Wsteczny bieg wrzucony, brak sygnału aktywacji i sygnalizacji czujników, żadnej informacji o uszkoddzonej lampie, brak świateł cofania. Nic..

Uprzedzając ewentualne pytania.. VDCS nie mam żadnych błędów, bezpieczniki sprawdzone, moduł parkowania sprawdzony, czujniki są ok.
Wtyczka przyczepy sprawdzona (światło przeciwmgielne działa), przełącznik biegu wstecznego (na skrzyni) działa.

Podejrzewam uszkodzenie przewodu zasilania, od bezpiecznika do przełącznika biegu wstecznego i dalej w kierunku bagażnika.
Czy ktoś miał podobny problem?
Pozdrawiam

Żeglarz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 263
Rejestracja: 26 maja 2019, 22:29
Skąd: Warszawa
Samochód: Touareg `05r 3,0 TDI 226 KM automat pneumatyka

#2

Post autor: Żeglarz » 26 mar 2024, 20:35

Moduł komfortu?
Mi ostatnio przestały działać światła dzienne. Podpięte pod "+" w lampie, ale brak zasilania. Zacząłem sprawdzać po kolei bezpieczniki wyciągając je. Okazało się, że któryś lekko zaśniedział.

ODPOWIEDZ