Śmierdzące grzejące się koło

ODPOWIEDZ
Nofac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2022, 12:58
Skąd: Legnica
Samochód: Volkswagen Touareg II SUV 4.2 V8 TDI 340KM

Śmierdzące grzejące się koło

#1

Post autor: Nofac » 17 sty 2023, 18:42

Dzień dobry

Na wstępie pragnę zauważyć, iż moje wykształcenie ze znajomości mechaniki pojazdowej jest znikoma i wiem tyle ile zjem ;-/

Otóż mam problem chyba z układem hamowania. Mianowicie podczas długiej jazdy w korku (nie zawsze w korku ale najczęściej zaobserwowane) zaczyna śmierdzieć w kabinie i koło (tzn opona i tarcza) się grzeją. Zdarza się to losowo i potrafi zniknąć po dłuższej jeździe.

Co pojadę do mechanika z tym (mechanik na obrzeżach miasta) koło się studzi i nie widać usterki. Mechanik nie widzi przyczyny zainteresowania i mówi że to normalne.

Nie wiem czy to normalne wiec sobie zapytam was czy mieliście kiedyś tak

Problem jest sporadyczny i o dziwo w większości przypadków dotyczy jazdy mojej małżonki chociaż ostatnio ja też miałem ten przypadek dwa razy i po jeździe po mieście i na autostradzie.


Klocki wymienione wraz z czujnikami jakieś 10 000 km temu

auto ma przebieg 260k

diesel v8 4,2 gen 2

nie wiem czy mam jeździć po innych mechanikach czy już kupić nowe klocki i tarcze

Żeglarz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 263
Rejestracja: 26 maja 2019, 22:29
Skąd: Warszawa
Samochód: Touareg `05r 3,0 TDI 226 KM automat pneumatyka

#2

Post autor: Żeglarz » 17 sty 2023, 23:08

Nawet nie napisałeś które koło. Czy podniesione stawia opór ?

Nofac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2022, 12:58
Skąd: Legnica
Samochód: Volkswagen Touareg II SUV 4.2 V8 TDI 340KM

#3

Post autor: Nofac » 17 sty 2023, 23:33

No właśnie jak przyjadę do mechanika objaw znika a jak mam to zdarzenie i zostawiam go na luzie jestem wstanie go pchnąć do przodu i do tyłu pchając oponę. Jest to przednie koło od strony kierowcy ale czasami oba przednie się grzeją

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#4

Post autor: cinek » 18 sty 2023, 7:34

Nie trzymaj nogi na hamulcu! :lol: a na powaznie jesteś pewny że to smród z hamulca a nie przypadkiem z wypalającego się dpf?

Nofac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2022, 12:58
Skąd: Legnica
Samochód: Volkswagen Touareg II SUV 4.2 V8 TDI 340KM

#5

Post autor: Nofac » 18 sty 2023, 14:38

Wypalający się DPF ? No i mam kolejna teorie no właśnie jeżeli chodzi o smród to na pewno nie z hamulca ale jak wszędzie dotykam to tylko tam gorąco. Jak pisałem wcześniej mechanik że mnie jak z kozich bobków trąbka :-)

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#6

Post autor: cinek » 18 sty 2023, 19:39

Jak masz 4.2 tdi to masz dwa , one żyją własnym życiem i lubią się wypalać w niespodziewanym momencie. Poza tym przy tym przebiegu warto by je wyzerować lub jak nie szkoda ci kasy to wymienić i wyzerować, bo ECU jak uzna że są do wymiany to przestanie je wypalać, a wtedy i tak będziesz musiał je wymienić

ODPOWIEDZ