Problem z reduktorem/dyferencjałem

ODPOWIEDZ
waldiKO
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2022, 14:18
Skąd: Września
Samochód: Touareg 2.5 TDI

Problem z reduktorem/dyferencjałem

#1

Post autor: waldiKO » 04 lis 2022, 14:41

Dzień dobry
Proszę o pomoc w namierzeniu przyczyny problemu.
Objawy: Podczas przekręcenia przełącznika reduktora na niski zakres oraz, podczas minimalnego poślizgu któregokolwiek z kół, lub np przejechaniu z normalną ograniczoną prędkością przez garb auto sprawia wrażenie jakby próbowało zapiąć przedni most z tylnym ale bezskutecznie co powoduje mocne trzaskanie w środkowej części auta, pulsujące przyhamowywanie aż do całkowitego stopu. Zanika problem gdy wcisnę pedał sprzęgła lub zgaszę i odpalę samochód, oczywiście do czasu ponownego zdarzenia z poślizgiem itp ewentualnie jak wyjmę 1 bezpiecznik od strony pasażera po którego wyciągnięciu wyskakują błędy od abs,esp, oraz zanika prędkość na liczniku, wtedy niestety nie reaguje na pozycję przełącznika od reduktora ale za to nie reaguje też na poślizg czy garby. Były podejmowane próby wymiany : pompy ABS, skrzyni biegów, reduktora, samego silniczka reduktora, sterownika od blokady mostów - niestety bez efektu.
Pozdrawiam

Żeglarz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 263
Rejestracja: 26 maja 2019, 22:29
Skąd: Warszawa
Samochód: Touareg `05r 3,0 TDI 226 KM automat pneumatyka

#2

Post autor: Żeglarz » 04 lis 2022, 21:38

Czy przy ciasnym skręcie np. na parkingu też słychać te "przeskoki" ? U mnie na kilka lat pomogło przeczyszczenie silniczka.

waldiKO
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2022, 14:18
Skąd: Września
Samochód: Touareg 2.5 TDI

#3

Post autor: waldiKO » 05 lis 2022, 6:18

Niestety nie. Problem "aktywuje się" tylko w tych określonych sytuacjach. Żadnych stuków podczas manewrowania na ciasnych zakrętach.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Weteran
Weteran
Posty: 595
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:24
Answers: 1
Skąd: OtunagórceBieszczady
Samochód: 3.0 7P , 3.2 7L i .....

#4

Post autor: Krzysztof » 05 lis 2022, 14:45

Może warto zacząć od sprawdzenia tego silniczka przy reduktorze. Nie jest to trudne i czasochłonne. Wczoraj w T1 to robiłem wszystko działa i lekko się kręci. Tak jak kolega Żeglarz wyżej napisał czasami właśnie przy pełnym skręcie czuć, słychać ale nie zawsze.


Dodano po 6 minutach 9 sekundach:
Żeglarz pisze:
04 lis 2022, 21:38
Czy przy ciasnym skręcie np. na parkingu też słychać te "przeskoki" ? U mnie na kilka lat pomogło przeczyszczenie silniczka.
Smarowałeś mechanizm przekładni ? Jak tak to jakim preparatem ?

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#5

Post autor: Vreshcor » 18 lis 2022, 16:41

Wszystko co napisałeś wskazuje na abs,usterke sterownika , zgniłe łożysko ,czujnik albo nieprawidłowe rozmiary opon.
Better is enemy of good.

ODPOWIEDZ