0c8 szarpala po wymianie oleju

ODPOWIEDZ
hyrus1
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 27 wrz 2020, 17:42
Skąd: Wałbrzych
Samochód: VW TOUAREG 2

0c8 szarpala po wymianie oleju

#1

Post autor: hyrus1 » 02 lut 2021, 20:46

Witam, mam pytanie odnosnie skrzyni 0c8, po wymianie oleju przy przebiegu ok 185tys km, skrzynia zaczela mocno szarpac przy pierwszym wrzuceniu D, lub po przelaczeniu na R, lub podczas powrotu z R na D. Przed wymiana po wrzuceniu na D czy tez na R wszystko bylo ok, auto po puszczeniu hamulca powoli ruszalo, a po wymianie zachowywalo sie jakby bylo na N (NEUTRAL) dopiero po nacisnieciu gazu nastapilo szarpniecie i dopiero auto ruszylo, dalsza zmiana biegow byla ok. Filtr wymieniony, olej Ravenol. Ma ktos jakies pomysly? Auto juz jest po naprawie skrzyni-lub nazywajac inaczej po regeneracji. Jest jeszcze jeden szczegol po naprawie ktory bede chcial zglosic na przegladzie gwarancyjnym, 3 bieg wchodzi jakby dwa razy, tzn zbija obroty o 2 kreski a po chwili przyspieszania zbija raz jeszcze tyle ze troche wiecej, ale dalej jest 3bieg. Zauwazylem tez ze jak zimny silnik to wrzuca od razu z 3 na 4. Co o tym myslicie??

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#2

Post autor: Vreshcor » 02 lut 2021, 22:24

Na czym polegała naprawa?
Better is enemy of good.

hyrus1
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 27 wrz 2020, 17:42
Skąd: Wałbrzych
Samochód: VW TOUAREG 2

#3

Post autor: hyrus1 » 03 lut 2021, 18:32

to byl ogolny przeglad skrzyni na zasadzie wymieniamy co ma oznaki zuzycia, z tego co mnie poinformowano bylo cos robione przy plycie sterujacej (pewnie przeglad, czyszczenie) wymieniono tarcze cierne, pompa, nowy olej filtr, skrzynia byla wyjeta, komp pokazywal jakies bledy.Co dziwne przed wymiana w pierwszym warsztacie bylo wszystko ok. Tyle wiem. No i troche to kosztowalo, ale zalezalo mi na czasie.

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#4

Post autor: Vreshcor » 03 lut 2021, 20:06

Mało to konkretne ,pewnie za pierwszym razem żle założona uszczelka filtra albo za mało oleju . Po zdjeciu skrzyni to już pełny przegląd i koszty.
Better is enemy of good.

hyrus1
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 27 wrz 2020, 17:42
Skąd: Wałbrzych
Samochód: VW TOUAREG 2

#5

Post autor: hyrus1 » 03 lut 2021, 21:32

calkiem mozliwe, pierwszy warsztat juz mi wczesniej robil manuala, z poprawka ale zrobili, i dlatego pomyslalem ze z wymiana oleju sobie dadza rade, tymbardziej ze zajmuja sie skrzyniami, a tu zonk reka w nocniku a wyjazd lada moment, brak slow - firma Bieg Mat z wrocka

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#6

Post autor: Vreshcor » 13 mar 2021, 20:13

Tak szczerze to zwykłego atf dextrona by tam wlał i też by chodziło, może krócej niż na specjalizowanym oleju ale jednak. Zresztą skrzyniarskie firmy czesto leją wszystkim z jednej beczki i jakoś to działa przynajmniej do bramy. Wszystkie historie jakoby olej X zepsuł skrzynie ot tak w 5minut to bzdury. Albo jakaś awaria już była albo błędy przy montażu , zalewaniu olejem.
Potem się okazuje że uszczelki nie było na filtrze albo się zawinęła, oleju brakuje 2l , oringi spękane się wykruszyły i podobne historie. Zdarza się też że skrzynia w takiej smole chodziła że dodatki myjące w świeżym oleju cały ten syf rusza , sitka się pozatykaja i jest płacz że olej skrzynie zepsuł.
I jest robota.
IMG-20200813-WA0019_1652.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Better is enemy of good.

ODPOWIEDZ