Update softu 0C8

Awatar użytkownika
Pawlak
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2020, 11:30
Skąd: Kowala-Stępocina
Samochód: Vw Touareg 3.0 tdi 245 hp

Re: Update softu 0C8

#31

Post autor: Pawlak » 03 sty 2022, 14:37

Witam wszystkich, w Listopadzie dostałem "zaproszenie" na update softu silnika i skrzyni z salonu VW. Nie było mnie w kraju więc temat chcę ogarnąć... Ktoś wie cóż to za "update"? Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
berater
Weteran
Weteran
Posty: 891
Rejestracja: 24 sie 2019, 17:31
Skąd: Piaseczno
Samochód: Touareg 7P 3.0 TDI CRCA 2013

#32

Post autor: berater » 03 sty 2022, 15:41

Dałbyś całość tego zawiadomienia, anonimizując oczywiście dane wrażliwe.

Awatar użytkownika
Pawlak
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2020, 11:30
Skąd: Kowala-Stępocina
Samochód: Vw Touareg 3.0 tdi 245 hp

#33

Post autor: Pawlak » 03 sty 2022, 16:27

Nie mam niestety nic więcej bo się do mnie nie mogli dodzwonić. Znajoma która pracuje w VW przesłała mojej żonie tylko wyrywek całości, ja dodatkowo tylko usunąłem dane "wrażliwe", nic więcej nie mam. Jestem umówiony na 11 Stycznia. Gościu tylko mówił o redukcji NOx nie był w stanie nic więcej powiedzieć... Mi od razu do głowy przyszła ekologia..... i aby nie zamulić silnika etc..... Akcja serwisowa: 23DK, właśnie pisze moja żonka z koleżanką i ma się dowiedzieć od kierownika serwisu...Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#34

Post autor: cinek » 03 sty 2022, 16:54

Jak redukcja nox to juz wiadomo wykastrują ci motorek o parę koni nie sadzicie chyba że dołożą :lol:

Awatar użytkownika
berater
Weteran
Weteran
Posty: 891
Rejestracja: 24 sie 2019, 17:31
Skąd: Piaseczno
Samochód: Touareg 7P 3.0 TDI CRCA 2013

#35

Post autor: berater » 03 sty 2022, 18:36

Pawlak pisze:
03 sty 2022, 16:27
Akcja serwisowa: 23DK, właśnie pisze moja żonka z koleżanką i ma się dowiedzieć od kierownika serwisu...Pozdrawiam.
Koniecznie dowiedz się, która wersja oprogramowania do silnika i skrzyni będzie wgrana.
Jaki masz silnik (symbol)?
Jaką masz wersję softu teraz?

Awatar użytkownika
Pawlak
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2020, 11:30
Skąd: Kowala-Stępocina
Samochód: Vw Touareg 3.0 tdi 245 hp

#36

Post autor: Pawlak » 03 sty 2022, 21:38

Tego właśnie najbardziej się boję, że zabiorą kilka koni..... Jutro mam nadzieję że się czegoś konkretnego dowiem. Silnik CRCA reszta na zdjęciu poniżej. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pawlak
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2020, 11:30
Skąd: Kowala-Stępocina
Samochód: Vw Touareg 3.0 tdi 245 hp

#37

Post autor: Pawlak » 04 sty 2022, 14:19

Za wiele konkretów nie podali tylka ogólne informacje pytałem o wersje oprogramowania silnika i skrzyni ale nie odpowiedział.... Tylko ekologia.... Ponizej wdtawilem odpowiedz od VW
"Szanowny Panie,

24. października 2018 rząd Republiki Federalnej Niemiec wprowadził w życie koncepcję czystego powietrza i zabezpieczenia indywidualnej mobilności w miastach. Wspólnym celem tej koncepcji jest długofalowe zabezpieczenie mobilności i, na ile to możliwe, uniknięcie zakazów wjazdu.

Na szczycie ws. diesla w 2017 producenci samochodów uznali, że skutecznym działaniem poprawiającym jakość powietrza w miastach będzie wykonanie aktualizacji oprogramowania w celu zmniejszenia emisji tlenków azotu o 25% - 30%.

W związku z tym firma Volkswagen AG zachęca wszystkich klientów w kraju i w innych krajach europejskich do udziału w akcji i z góry dziękuje za wsparcie. W ten sposób klienci mogą przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

Federalny Urząd ds. Ruchu Drogowego (niem. KBA) sprawdził i zatwierdził przewidzianą do tego celu aktualizację oprogramowania. Ta akcja nie będzie miała negatywnego wpływu na zużycie paliwa, emisję CO2, moc silnika, moment obrotowy, emisję hałasu ani na żywotność układu oczyszczania spalin.

W ramach dobrowolnego ulepszenia koncepcji zmniejszenia emisji szkodliwych substancji w samochodach Volkswagen z silnikiem TDI zostanie zoptymalizowane oprogramowanie sterownika silnika i skrzyni biegów. Spowoduje to także zmianę punktów przełączania automatycznej skrzyni biegów.

Aktualizacja oprogramowania optymalizuje współpracę silnika i skrzyni biegów, obniżając w ten sposób poziom emisji substancji szkodliwych Państwa samochodu. W zależności od stylu jazdy i warunków eksploatacji dochodzi dlatego do zmiany punktów przełączania w skrzyni biegów, tzn. biegi są przełączane przy innych prędkościach obrotowych silnika.

W niektórych sytuacjach automatyczna skrzynia biegów jest bardziej czuła na naciśnięcie pedału przyspieszenia, aby samochód jechał na biegu optymalnym pod kątem emisji substancji szkodliwych i zużycia. Przez to może dochodzić do częstych przełączeń





z poważaniem



.................

Gwarancje / Akcje fabryczne

Dział Serwisu"

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
berater
Weteran
Weteran
Posty: 891
Rejestracja: 24 sie 2019, 17:31
Skąd: Piaseczno
Samochód: Touareg 7P 3.0 TDI CRCA 2013

#38

Post autor: berater » 04 sty 2022, 16:38

Niby,
VW pisze: Ta akcja nie będzie miała negatywnego wpływu na zużycie paliwa, emisję CO2, moc silnika, moment obrotowy, emisję hałasu ani na żywotność układu oczyszczania spalin.
Ale nie wiem, czy można wierzyć oszustom.

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#39

Post autor: Vreshcor » 04 sty 2022, 18:40

Dla tej wersji ECU nie widzę nowszej wersji oprogramowania,chyba że mają coś z nieoficjalnej puli do zagrania pod ten recall.
Ekologia oznacza że jak my przymykamy EGRy żeby auta szybciej wchodziły na boost i mniej sadzą zarastały tak oni pewnie go uchylają w szerszym zakresie obrotów żeby mniej Nox ów produkować.
Better is enemy of good.

Awatar użytkownika
berater
Weteran
Weteran
Posty: 891
Rejestracja: 24 sie 2019, 17:31
Skąd: Piaseczno
Samochód: Touareg 7P 3.0 TDI CRCA 2013

#40

Post autor: berater » 04 sty 2022, 19:07

Czyli częste wypalanie DPF mamy jak w banku.

Gdzie na fotkach Kolegi @Pawlak jest numer wersji oprogramowania silnika? Bo patrzę jak sroka w gnat i ni chu, chu.

ODPOWIEDZ