Mój były (obecny) Czarnuszek :D

Chwalimy się naszymi autami.
Vinsent
Lekko uzależniony
Lekko uzależniony
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:07
Skąd: Katowice
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI

Mój były (obecny) Czarnuszek :D

#1

Post autor: Vinsent » 03 kwie 2020, 16:04

Witajcie, jak widać będę pierwszy (przynajmniej na tym forum) i pochwale się swoją maszyną :)

Sprawa wygląda tak...

Touareg 2007 Grudzień 3.0 TDI silnik CASA obecnie po wirusie jakieś 260 i 600Nm robione w GCA Tuning u Heko :)
Opcja dość bogata m.in.

1. Grzane zice przód
2. Klima 4 strefy
3. Pneumatyka (bez tego Tur to nie Tur :D )
4. kamera cofania
5. czujniki parkowania przód/tył
6. pełna elektryka foteli

itd. a tak się prezentuje na zdjęciach :)


Vinsent
Lekko uzależniony
Lekko uzależniony
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:07
Skąd: Katowice
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI

#2

Post autor: Vinsent » 03 kwie 2020, 16:11

Na dzień dobry zaraz po kupnie zacząłem trochę rezać... przewody hamulcowe w oplocie stalowym, tacze hamulcowe EBC Turbo Grove klocki miały wpaść EBC Yellow Stuff, jednak z uwagi na to że pylą jak diabli wybór padł na... inne (nie pamiętam) :D Nowe opony 255/55 R18 filtry oleje/płyny to wiadomo jak to zaraz po kupnie :) nieco później CHIP :) przednia szyba miała odprysk w polu widzenia kierowcy więc wjechała nowa grzana tylna była porysowana więc poleciałem tlenkiem ceru i jest znacznie lepiej :) poza tym dużo innych rzeczy np. nowe wahacze (te żeliwne) lemforder turbo po regeneracji nowa chłodnica spalin itd. załączę dla dociekliwego na innym zdjęciu :)

Vinsent
Lekko uzależniony
Lekko uzależniony
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:07
Skąd: Katowice
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI

#3

Post autor: Vinsent » 03 kwie 2020, 16:13

A na chwilę obecną tak to wygląda :)


Vinsent
Lekko uzależniony
Lekko uzależniony
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:07
Skąd: Katowice
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI

#4

Post autor: Vinsent » 03 kwie 2020, 16:15

Jak będzie ładna pogoda i jakiś wolny dzień to ja, jak to ja dam foty z pielęgnacji białego :D

Awatar użytkownika
berater
Weteran
Weteran
Posty: 891
Rejestracja: 24 sie 2019, 17:31
Skąd: Piaseczno
Samochód: Touareg 7P 3.0 TDI CRCA 2013

#5

Post autor: berater » 03 kwie 2020, 17:58

Ujeżdżasz jeden i drugi.
Opisz w kilku żołnierskich słowach plusy dodatnie i plusy ujemne obu modeli.

Vinsent
Lekko uzależniony
Lekko uzależniony
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:07
Skąd: Katowice
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI

#6

Post autor: Vinsent » 03 kwie 2020, 20:08

Hmm ciężko tak je porównać, bo to dwa inne Turki, ale np w czarnym jak podepniesz do szyby uchwyt na smartfona to nie zasłania tak mocno jak w 7P niby Ciasteczkować, a jednak różnica jest, oba mają pneumatykę, ale 7L na ustawieniu komfort jest znacznie miększy niż 7P, w czarnym jakoś lżej chodzi kierownica, tak jakby było lepsze wspomaganie, w 7P lusterka po zamknięciu się same składają w 7L ni hu hu nie wiem czy to kwestia opcji czy jak? jeśli chodzi o eksploatacje to ciężko mi powiedzieć, bo białego mam 20 dni i jeszcze poza filtrami i olejami nic nie robiłem, czarny duuuże lusterka i fajnie wszystko widać, więc po przesiadce na 7P troche mi tego brakuje, ale za to są kamery 360 więc jakoś daje radę :D no i biały wewnątrz wydaje mi się większy, jak się przesiadam z jednego do drugiego, ale to moje subiektywne odczucie w końcu porównując wymiary między jednym a drugim to jakiejś specjalnej różnicy nie ma :)

Vinsent
Lekko uzależniony
Lekko uzależniony
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:07
Skąd: Katowice
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI

#7

Post autor: Vinsent » 03 kwie 2020, 20:10

No i dla dociekliwych z racji koronawirusa nie przerejestrowałem jeszcze białasa, bo urzędy zamknęli i nijak się nie da :D

Awatar użytkownika
pisula1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 487
Rejestracja: 21 maja 2019, 20:42
Skąd: Lubin
Samochód: Touareg, 3.0 TDI-BKS

#8

Post autor: pisula1 » 03 kwie 2020, 22:26

@Vinsent taka mała prośba , żeby nie pisać posta pod postem, bo temat się wydłuża i rozmywa.
Ołóweczek i edycja ;)
Pozdrawiam.
DSC_0617_Easy-Resize.com.jpg
]https://e-legnickie.pl/inne-z-regionu/p ... socha-foto
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#9

Post autor: cinek » 04 kwie 2020, 7:29

Pamietam to foto ze starego foruma mieliscie jeszcze takie z waszymi mordami :mrgreen: a jesli chodzi o porownanie @Vinsent obu sprzetow to ja po wymianie maglownicy zalalem syntetycznego ravenola(mimomo ze na zbiorniczku pisze nur mineraloil) ale nasz forumowy ekspert poradzil zeby lac syntetyk i albo to autosugestia albo lzej chodzi wspomaganie ,moznaby chyba vcdsem podkrecic zeby lzej chodziła ale nigdy nie probowalem

Vinsent
Lekko uzależniony
Lekko uzależniony
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:07
Skąd: Katowice
Samochód: Touareg 7P 4.2 TDI

#10

Post autor: Vinsent » 04 kwie 2020, 9:24

Ok będę edytować posty w sumie nie pomyślałem :D hehe nieźle kto podbije stawkę z foto z większą liczbą Turków? :D Kolega Cinek ma rację właśnie przypomniałem sobie, że w czarnym też po jego zakupie wymieniłem na ravenola i dlatego może chodzić lżej, więc to nie koniecznie autosugestia :D
Za to ja mam zdjęcie Turka, jakiego nie ma raczej nikt :D

ODPOWIEDZ