Pompka do spryskiwaczy szyb

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawlak
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2020, 11:30
Skąd: Kowala-Stępocina
Samochód: Vw Touareg 3.0 tdi 245 hp

Pompka do spryskiwaczy szyb

#1

Post autor: Pawlak » 30 gru 2021, 23:50

Witam wszystkich, dziś zauważyłem że nie działają spryskiwacze szyb przedniej i tylnej, działa jedynie spryskiwanie reflektorów. Sprawdziłem VCDS-em i wywaliło błąd 00156 - Sterowanie pompą układu mycia szyb, 012 - usterka elektryczna w obwodzie. Nie wiem który bezpiecznik odpowiada za tą pompkę, od tego najlepiej zacząć... ,obawiam się jednak że padła pompka... Ma ktoś schemat bezpieczników na schematach bezpieczników z neta (https://autobezpieczniki.pl/volkswagen- ... iecznikow/)nie znalazłem który to. Jakieś sugestie? ż góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#2

Post autor: cinek » 31 gru 2021, 8:07

sugestia jest taka ze bierzesz byle jaki miernik ustawiasz na sprawdzenie przejścia czy jak się to nazywa i lecisz po kolei wszystkie bezpieczniki oczywiście bez wyciagania ich :arrow: te po bokach konsoli środkowej ewentualnie jeszcze te pod maską . Te po bokach konsoli sprawdzisz w 5 minut max a do tych w podszybiu trza chyba ze 4 śrubki odkrecic :mrgreen: Jeśli bezpieczniki okażą się sprawne zostaje ci nurkowanie do zbiornika wypięcie wtyczki i sprawdzenie czy dochodzi prąd(zrobisz to tym samym miernikiem tylko ustawionym na prąd stały) jeśli prąd dochodzi to 99 % pompka do wymiany ale ja tez możesz sprawdzić czy ma przejście :roll: i tak sobie jeszcze myślę czy aby napewno tam sa 3 pompki :arrow: 1 reflektory 2 szyba przod 3 szyba tył :? :?:

edit są dwa przód i tył tu wiec jesli chodza spryski lamp to pompka jest sprawna ja sprawdzilbym miejsce zaznaczone na rysunku czy nie pękł wężyk ;)
edit2 wychodzi na to ze do spryskow reflektorów jest osobna pompa a do szyb osobna wiec sprawdź czy działa ci sprysk tył jesli nie dziala to wina lezy w pompce https://motone.pl/pl/pompka-spryskiwacz ... gLw1_D_BwE
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pawlak
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2020, 11:30
Skąd: Kowala-Stępocina
Samochód: Vw Touareg 3.0 tdi 245 hp

#3

Post autor: Pawlak » 31 gru 2021, 9:44

Dzięki za szybką, treściwą odpowiedź i materiały, po nowym roku postaram się jak najszybciej ogarnąć temat. Jak pisałem nie działają spryskiwacze przód i tył, plus błąd sterowania pompą układu mycia szyb..... Z tego też względu raczej nie jest to nieszczelność układu, ale sprawdzę wszystko :D Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku.

Awatar użytkownika
Vreshcor
Weteran
Weteran
Posty: 1655
Rejestracja: 17 maja 2019, 2:30
Answers: 1
Skąd: Wroclove
Samochód: Touareg, 3.0TDI

#4

Post autor: Vreshcor » 01 sty 2022, 13:00

Bezpieczników nie ma co sprawdzać bo obwody pompek są wpięte bezpośrednio w bordnetz.
Jak wcześniej napisano jedna myje reflektory a druga szyby ,przód i tył (V59).
7P5-0011.png
7P5-0010.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Better is enemy of good.

KamilDabrowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:08
Skąd: Wrexham,UK
Samochód: VW Touareg 3.0 V6 TDI 239hp 2009r
Kontakt:

#5

Post autor: KamilDabrowski » 24 kwie 2022, 14:21

Pawlak pisze:
31 gru 2021, 9:44
Dzięki za szybką, treściwą odpowiedź i materiały, po nowym roku postaram się jak najszybciej ogarnąć temat. Jak pisałem nie działają spryskiwacze przód i tył, plus błąd sterowania pompą układu mycia szyb..... Z tego też względu raczej nie jest to nieszczelność układu, ale sprawdzę wszystko :D Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku.
Czy temat został osiągnięty? :)

Awatar użytkownika
Pawlak
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2020, 11:30
Skąd: Kowala-Stępocina
Samochód: Vw Touareg 3.0 tdi 245 hp

#6

Post autor: Pawlak » 02 paź 2022, 20:46

Pompka została wymieniona na nową oryginalną vw, obecnie wszystko działa jak należy.

ODPOWIEDZ