Nieprawidłowe działanie Klapy Bagażnika

ODPOWIEDZ
Nofac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2022, 12:58
Skąd: Legnica
Samochód: Volkswagen Touareg II SUV 4.2 V8 TDI 340KM

Nieprawidłowe działanie Klapy Bagażnika

#1

Post autor: Nofac » 01 mar 2022, 13:18

Witam

Jestem od niedawna posiadaczem Touarega. Ogólnie jestem bardzo zadowolony niestety autko ma już nastukane 250k i jestem 3 właścicielem. To powoduje że zaczyna się tam wszystko psuć. I takim owo przypadkiem nie licząc czujnika położenia światła, akumulatora, tarcz hamulcowych i siłowniczka ręcznego ( tego jeszcze nie naprawiłem) mam kolejny problem.

Gdy włączam otwieranie bagażnika, losowo albo otworzy się w pozycji 1/4 lub 2/3 i staje. Jak chce opuścić klapę z przycisku rusza ale zaraz się zatrzymuje i słychać 3 sygnały tak jakby buzera. Jak pomogę klapie paluszkiem podczas zamykania to skończę cykl, niestety podczas zamykania nie udaje się ten trik.

Na chłopski rozum padły siłowniki bo zachowują się jak by nie miały mocy. Czy je można naprawić czy lepiej od razu kupić nowe. I jeżeli wymieniamy na nowe to czy potrzebne jest podłączanie się do komputera by to zsynchronizować ? A jak można naprawić czy ktoś z was to robił (one chyba są hydrauliczne wiec myślę że można je naprawić)

Niestety nie bawiłem się jeszcze w podpinanie kompa, ale jak wymieniałem czujnik położenia światła błędów żadnych nie było

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#2

Post autor: cinek » 02 mar 2022, 12:46

Któryś silownik padł wymień na uzywke da się wyrwać za 3 stówki a nowy 1500 tylko nie podłączaj na krótko pod aku bo można rozwalić

ODPOWIEDZ