Mocne stuknięcie przy hamowaniu

ODPOWIEDZ
Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

Mocne stuknięcie przy hamowaniu

#1

Post autor: Celestyn » 05 cze 2021, 13:47

Cześć koledzy, sprawa jest. Może ktoś tak miał, albo wie gdzie szukać przyczyny.
Normalna jazda nic się nie dzieje, dziury, dołki, progi, droga jak stół, nic, wszystko ok.
Natomiast przy mocnym hamowaniu, tak że dziób już nurkować chce, raz na jakiś czas od strony kierowcy słychać i czuć na całej budzie dźwięk jakby ktoś pierdyknął z młotka w nadkole/podłogę od środka, gdzieś ni to pod pedałami, ni to z wahacza, ogólnie ciężko określić.
Wizualnie jak grzebałem to wszystko wydaje się całe, gumy nie sparciały na zawieszeniu, ani nie wyglądają na zerwane.
Też nie jest to tak że ten dźwięk jest od razu, mogę mieć wciśnięty hamulec ale ten stuk pojawi się dopiero po chwili i tylko raz.
Zastanawiam się czy jest coś co mogło się poluzować i tak robić, nie wiem webasto? Czy to jednak jakiś wahacz i leci w kulki?
Za pierwszym razem na esce obsrałem zbroję że klocka zgubiłem :lol:

Celestyn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 486
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:09
Skąd: Wrocław
Samochód: VW Touareg I FL 3.0 TDI

#2

Post autor: Celestyn » 07 cze 2021, 16:01

Dobra, puknięcie/przeskok zaczyna pojawiać się to coraz częściej, najbardziej jak już auto się zatrzymuje. Wydaje mi się że będzie to dolny wahacz. W nim tuleje normalnie się wymienia poza sworzniem?

Awatar użytkownika
pisula1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 487
Rejestracja: 21 maja 2019, 20:42
Skąd: Lubin
Samochód: Touareg, 3.0 TDI-BKS

#3

Post autor: pisula1 » 07 cze 2021, 19:33

Tuleje normalnie prasą.

ODPOWIEDZ