Opadające zawieszenie po ok 3 dniach

ODPOWIEDZ
TouaregKrakowOffroad
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 25 lut 2023, 7:34
Skąd: Kraków
Samochód: VW Touareg 5.0 v10 Diesel

Opadające zawieszenie po ok 3 dniach

#1

Post autor: TouaregKrakowOffroad » 25 lut 2023, 7:41

Witam, proszę o pomoc zlokalizowania sprężarki zawieszenia Touareg 5.0 10v czy jest od strony Pasażera czy od Kierowcy i jak najlepiej się tam dostać auto po ok 3 dniach opada na prawą stronę po około 2 tyg opada do minimum z obu stron, zawory przy amortyzatorze raczej trzymają słyszałem o uszkodzonych przewodach przy rozdzielaczu gdzieś koło kompresora, potrzebuję również inf. w jaki sposób bezpiecznie odkręcić te przewody czy należy najpierw w jakiś sposób spuścić ciśnienie ?? bardzo proszę o pomoc tracę siły do tego auta a już kilka tematów udało się samemu ogarnąć a mechanicy słysząc o aucie nie są zbyt bardzo zainteresowani przyjęciem pojazdu na warsztat ;)

Awatar użytkownika
cinek
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:50
Skąd: Ostrzzzz
Samochód: T-rex 4.2 tdi ckda

#2

Post autor: cinek » 25 lut 2023, 13:14

Sprężarka jest po stronie pasożyta pod progiem trzeba zdjąć osłonę maskującą próg, bierzesz spray do nieszczelności lub wodę z mydłem i psikasz po wszystkim. Najczęstsza przyczyna nieszczelności to zaworki przy miechach lub oring miedzy miechem a amorem szukaj na forum bo bylo to niejednokrotnie poruszane

TouaregKrakowOffroad
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 25 lut 2023, 7:34
Skąd: Kraków
Samochód: VW Touareg 5.0 v10 Diesel

#3

Post autor: TouaregKrakowOffroad » 25 lut 2023, 14:27

Tak wiem dużo razy poruszany temat wiec w pierwszej kolejności szukałem ale nigdzie nie napotkałem opisu sprawdzania instalacji pneumatycznej od strony rozdzielacza ale dziękuje za sugestię znajdę chwilę zacznę sprawdzać płynami może ukaże się gdzieś nieszczelność pod pasażerem przy kompresorze ;) proszę tylko o inf. jak bezpiecznie odkręcić przewody od systemu pneumatyki aby nic nie uszkodzić należy to robić prawdopodobnie na obniżonej wysokości zawieszenia ale czy należy spuścić ciśnienie ?? czy ewentualnie tylko odpiąć akumulator i można odkręcać węże.

TouaregKrakowOffroad
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 25 lut 2023, 7:34
Skąd: Kraków
Samochód: VW Touareg 5.0 v10 Diesel

#4

Post autor: TouaregKrakowOffroad » 27 lut 2023, 15:41

Witam ponownie, dziś udało się zlokalizować problem zawieszenia więc dziękuje za pomoc w moim przypadku pomogło mydło z woda w lokalizacji nieszczelności na zaworku w prawym przednim miechu .

ODPOWIEDZ